Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy ennyire fáradékony, aluszékony vagyok, vagy ennek valami más oka lehet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sosem voltam jó alvó, mindig nehezeh aludtam el, és ha reggel egyszer felkelek, akkor már nehezen, vagy egyáltalán nem tudok visszaaludni. Emlékszem, ez kiskorom óta így van.


Nap közben gyakran jön rám álmosság, főleg ebéd, nagyobb étkezés után. Ilyenkor kávézni szoktam, de nem segít. Ha tehetem minden ebéd után ledőlök pihenni, vagy aludni, mert egyszerűen ha ezt nem teszem, nem tudok funkcionálni. Van, hogy reggeli után is visszafekszem kicsit, az evés utáni kóma miatt. Nap közben sok vizet iszok, 2 litert legalább.


A gondom az, hogy amikor rámjön a fáradtság, nem tudok mit csinálni, muszáj pihennem, különben nem tudok tanulni, dolgozni. A napjaimból ez rengeteg időt elvesz, ez a fő problémám. Sokszor többet is tudnék haladni a dolgaimmal, ha nem fáradnék el.


Egyéb gondom nincs az egészségemmel, szoktam mozogni, stb.. Arra gondoltam hogy ez lehet-e vashiány vagy vérszegénység? Édesanyám enyhén vashiányos, nem tudom ez számít-e.



2018. márc. 14. 20:04
 1/2 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy régebben, amikor még versenyszerűen sportoltam, akkor mondták 1-2 szer, hogy egy kicsit alacsony a vérnyomásom. De teljesen normális keretek között, szóval nem mondták hogy ez probléma lenne.
2018. márc. 14. 20:06
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ki kellene vizsgáltatni magad. Azt, hogy vashiányos vagy-e, a vérképedből derül ki, minél előbb nézesd meg. És a pajzsmirigy-értékeket is. Ha az aluszékonyság mellett száraz a bőröd, fázós is vagy és esetleg hízásra hajlamos, akkor lehet pajzsmirigy-alulműködés. Kerüld az egyszerre nagyobb étkezéseket, azok mindenkinél kaja-kómát okoznak, főleg, ha az étel szénhidrát-dús. A kávé nem segít, ha hozzá vagy szokva, csak akkor, ha folyamatosan növeled az adagot, de az ugye káros.Szóval, ha zavar ez a probléma, akkor irány az orvos!
2018. márc. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!