Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Unom a munkám, nincs életkedve...

Unom a munkám, nincs életkedvem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Reggel nem bírok kikelni az ágyból, mert eszembe jut a sok xar, amit csinálnom kell. Programozok, és egyszerűen már nem élvezem. Belegondoltam, ha más cégnél próbálkoznék, mi lenne, de egyszerűen arra sem vagyok képes rávennem magam, hogy nekifogjak a szakterületen belül valami újnak, meguntam, nem érdekel az egész. Mi mást csinálhatnék 27 éves nőként? Imádok zenélni, előadni, de nem volt lehetőségem ilyen sulibakba járni, így felnőtt fejjel nem vagyok túl képzett, még ha van is tehetségem hozzá. A másik probléma az, hogy Erdélyben élek, románul nem tudok, így nem olyan egyszerű bekopognom egy akármilyen intézményhez, hogy vegyenek fel, a legtöbb helyen kötelező a román. No meg nem tudok egy helyben ülni, nem az a tipus vagyok, aki napi 8 órát ül egy székben, nekem kell a mozgás, a levegőn levés, a szabadság, rugalmasság... túl nagyravágyó vagyok?
2019. nov. 5. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóan érzek, 46 éves vagyok és sajnos nem azt a szakmát tanultam, ami gyerekkori álmom volt (állatorvos). Úgy érzem, hogy nem találom a helyem, nem érzem jól magam a munkahelyemen.
2019. nov. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

pedig a programozók jól keresnek állítólag, az a pénz nem kompenzálja?

Vagy miért választottad ezt a szakmát? Csak konyíthattál hozzá és elvégre az megy ennek, aki szeretni, nem? vagyis ilyen kocka típus, érted

2019. nov. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nincs a programozóinál rugalmasabb munkakör. Egy együttes (akármilyen, akár magyar népzenei is) nem adna biztos hátteret, csak ha befutna.

A megoldás: keress magadnak társakat, alakítsatok együttest, és zenéljetek együtt! Amikor ráértek. Aztán ki tudja, lehet még ebből váltás, amikor már ez lesz az életetek, a programozás pedig hétvégéken, otthon, egy saját projektben.

2019. nov. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az utcazenész


A város nyüzsgő óriás, mindenki rohan a dolga után

De van egy srác a téren, aki csak egymagában áll

Kezében ott van egy hangszer, egy kopott dobozgitár

Lesütött szemmel énekel, és a hangja messze száll


Megállok én is a téren, egy kicsit hallgatom

És elképzelem, hogy milyen lenne egy csillogó színpadon


Ha egyszer hallod őt, a legjobb utca zenészt

Kérlek dobj bele a kalapjába egy kis pénzt

Ha egyszer látod őt, örökre benned marad

Ahogy egy dalt formálva pengeti a húrokat


Lehetett volna sztár is, egy nagymenő a címlapokon

De ő azt mondta mindig, magamat soha el nem adom

S így maradt az utcán, ahol szívből szólhat a dal

Ahol bármikor játszhat úgy, ahogyan ő akar


Megáll sok ember a téren és ők is hallgatják

És a tapsokat az utcakövek visszhangozzák


Ha egyszer hallod őt, a legjobb utca zenészt

Kérlek dobj bele a kalapjába egy kis pénzt

Ha egyszer látod őt, örökre benned marad

Ahogy egy dalt formálva pengeti a húrokat


Ha egyszer hallod őt, a legjobb utca zenészt

Kérlek dobj bele a kalapjába egy kis pénzt

Ha egyszer hallod őt, örökre benned marad

Ahogy egy dalt formálva pengeti a húrokat

2019. nov. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat... sajnos rá kellett jönnöm, hogy a pénz adott ponton tényleg nem boldogít. Persze tök jó, hogy nem kell megnézzem a dolgok árait, de szerintem az sem jó, ha 27 évesen nincs életkedvem felkelni, mert eszembe jut, hogy megint be kell menni és ugyanazt a dolgot csinálni, ami nem érdekel. Nem volt lehetőségem zenei pályára indulni, így ez volt egy másik dolog, amit a suliban még úgy ahogy szerettem.

Lehet, nyugis - ideig pontig, de aztán rájössz, hogy nem látsz rendesen (amivel sose volt problémád), kifárad az agyad és nincs semmire agykapacitásod 8 óra után, aztán ne is beszéljünk a hát, derék, nyak, ízületek bajairól - annak ellenére, hogy rendszeresen mozgok, robbanok le, ilyen fiatalon... ez engem nagyon aggaszt.

2019. nov. 6. 10:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan munkát, ahol nem kell ülni egész nap és sokkal érdekesebb a programozásnál.
2019. nov. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
örülj, hogy van munkad szerintem.......
2020. szept. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!