Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 12 éves a fiam, el kellett...

12 éves a fiam, el kellett vinnem háziorvoshoz, mert már háromszor akart elájulni testnevelés órán, ami az első óra. Mi lehet a baj? Miért?

Figyelt kérdés
Reggelit eszik, tehát nem vércukor. Most 1 hétig mérni kell napi háromszor a vérnyomását, ami szerintem alacsony neki, de nem vészesen. Eddigi 5 érték terjedelme 91-105/65-86, pulzus rendben. Ha az alacsony vérnyomás a baj, akkor miért mozgás hatására jön elő? Ezt nem értem. Attól inkább helyre állna nem? Kapott felmentést tesire, az értékekkel visszamegyek, akkor megmondja mi a teendő, lehet 3-4 napos kórházi megfigyelés. Ha szívbetegsége lenne, az hogy mutatkozna meg? Áh, nagyon félek. remélem valami kis tini dolog lesz, vagy csak a vérnyomás. Nem éreztetem vele, de ki vagyok. Kérek labort és EKG-t, az tuti, de még mit javasoltok? Van/volt így valaki gyermeke? Doki azt mondta lehet csak érzékenyebb, mint más gyerek, de oda kell figyelni, kaphat reggelente fél presszókávéból tejeskávét, erősebb teát főzzek neki. Tudtok valami hasznosat? Köszönöm! Egyébként ráálltunk, hogy a napi 2 liter folyadék biztosan meglegyen, és este egy óra séta lefekvés előtt. Különben van, hogy a dupla tesi órát végig edzi, de semmi gond. De az első órában lévő tesitől rosszul lesz, ájulni akar.

2019. nov. 5. 13:49
1 2
 11/15 anonim válasza:
# 8 vagyok: Ez rendkívül alaposnak tűnik. Melyik városban éltek? Sztem vagy egy egyetemi klinika (Bp., Pécs, Szeged, Debrecen) vagy a GOKI gyermekkardiológiai rendelését lenne érdemes felkeresni (ezek az intézmények jól felszereltek), vagy pedig egy nagyon jó gyermekkardiológus magánrendelését. A gyermekkardiológia beutalóköteles (kivéve magánorvosnál).
2019. dec. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
volt neurológia is EEG, kórház óta hízott 3kg-ot :) 46-ról 49-re :) kicsit átgondolta a dolgokat, többet eszik. Talán minden rendben lesz.
2019. dec. 18. 19:50
 13/15 A kérdező kommentje:
Közben sok minden lecsengett, egy darabig jó volt minden, most újra rosszullétei vannak. Megyünk kardiológiára, csak sokára adnak időpontot :(
2020. jan. 28. 17:45
 14/15 anonim válasza:
Remélem, azóta van már valami pozitív fejlemény. Én mindenképpen egyetemi gyermekklinika kardiológiáját ajánlanám.
2020. febr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Végülis elvittem magánrendelésre gyermekkardiológushoz, nem kértem időpontot. Nincs záródva a szívsövénye, de azt mondták a dokik, hogy ettől nem lehet, ez véletlenül derül ki. Edzenie kell magát, hogy fejlődjön, mert nem elég edzett. Fokozatos kardio mozgásra kell törekedni. Meglátjuk! A vírus miatt elmaradt a pulmonológiai felülvizsgálat, majd pótolni kell.
2020. ápr. 23. 07:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!