Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Aggódom, mert ebben az évben,...

Aggódom, mert ebben az évben, sok antibiotikumot szedtem. Más is volt már így?

Figyelt kérdés
Mindig volt valami probléma,ami miatt szednem kellett (fog,torok,felfázás) van valaki, aki szintén sokszor szedte? Nem okozott valami bajt?

2019. dec. 1. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, most már mindjárt vége az évnek, aztán akkor nullázódik megint.
2019. dec. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na az igaz látod :) csak aggaszt,hogy hiába szedtem mellé probiotikumot,mégis hasmenésem van.
2019. dec. 1. 20:14
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

A probiotikum nem hat egyformán mindenkinek, ha neked éppen nem arra a fajtára van szükséged, akkor semmi hatása sem lesz. A sok antibiotikum nem jó, de mit tartasz soknak?

Van aki egy heti kezelés alkalmával kap annyit, amennyit más 5 éven belül nem, ergo ha kell kapnod, akkor kell, nincs mit tenni. Nem értem miért aggódsz amúgy, már beszedted, szóval már nincs jelentősége, a közeljövőben kell jobban meggondolni.

2019. dec. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egy év alatt volt kb. 6-7 antibiotikus kezelésem. Nekem ez sok, mert érzékeny a gyomrom,és mindegyik után hetekig tartó hasmenésem volt. Szedtem probiotikumot, Enterol,Béres, Jutavit,linex...sok kefirt, joghurtot.
2019. dec. 2. 11:36
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Oké,nem csináltál rosszat,de ennél többet nem tehetsz.
2019. dec. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy ettől a clostridium fertőzéstől félek! Mindegyik antibiotikum után nagyon sokáig tartó hasmenésem volt, normix szedése után enyhült.
2019. dec. 2. 15:37
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
A Chlostridium nem terjed antibiotikummal.
2019. dec. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt 6 kúrám sajnos, aminek következtében a gyomrom eléggé meggyengült,a háziorvos jól meg is ijesztett h örüljek h nem lyukadt ki. (Nyilván nem poénból szedtem, szakorvos írta ki, mindegy)

Szóval én csak együttérzés miatt írtam ide :)

Illetve h megkérdezzem h a probiotikum, enterol, joghurt, kefiren kívül mivel lehet helyrehozni a gyomrom? Vagy már örökre off?

Nekem felfújódásom van és fájás és ha beveszek gyógyszert akkor savam lesz tőle kegyetlenül. Nem szeretnék valami vérzést kapni :(

2020. jan. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!