Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nincs energiám/türelmem...

Nincs energiám/türelmem tanulni az államvizsgára! Iszonyatos gyenge vagyok! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
December óta tanulom a tételeket, januárban lesz államvizsga és minden egyes napom kínszenvedés. A sok ülés miatt krónikus derékfájdalom alakult ki ami miatt kínszenvedés a reggeli felkelés. Ráadásul nagyon fásult és szorongó vagyok. Folyamatosan zsibbad a lábam (a sok üléstől), rossz a közérzetem, gyenge vagyok (alig 50 kg) és ráadásul még utálom is a szakomat, így pokoli nehéz rávennem magam a tanulásra. Átlagban 12 körül tudom elkezdeni, de iszonyatos fizikai fájdalmat okoz. Már odáig jutottam, hogy szívesebben dolgoznék a szabadban segédmunkásként vagy vmi hasonló. Lehet, hogy pszichés gondjaim is vannak, mert fásult vagyok és a fejem is "nehéz". Legszívesebben egész nap aludnék és nézném a TV-t. Amikor viszont belegondolok, hogy az egész 3,5 év anyagát kell most 1 hónap alatt újratanulnom, akkor az élettől is elmegy a kedvem. Az utóbbi hónapokban (már a szakdoga írás során is) folyamatosan azon gondolkoztam milyen módszerek lehetnek az öngyilkosságra (hidrogén-szulfid, kötél, pb palack stb.). Légyszíves segítsetek valamit! :(

2019. dec. 10. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Rengeteg ilyen kérdés van itt, amiből az következik, hogy a főiskolák-egyetemek tele vannak odakényszerített fiatalokkal, akik megroppannak az erőlködéstől, és akiknek jobb lett volna egy kevesebb elmélettel járó szakmát tanulniuk.
2019. dec. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1: Ja szakmát... Hogy aztán életem végéig nettó 100-150-ért gürizzek +12 órákat hétvégente is és elpatkoljak nyugdíj előtt. És ez még a jobbik eset, ha belegondolok, milyen sok munkanélküli OKJ-s van.

Szóval kioktatás helyett inkább írhattál volna valami hasznosat is.

2019. dec. 10. 12:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, én végigtoltam egy orvosit, 6 év kemény tanulás. És egy jól menő asztalos vagy burkoló többet keres nálam, ha az óradíjat nézem. Szóval nem kell leírni a szakmákat. Egyébként, ha utálod a szakot, amit tanulsz, nehezebb lesz kibírni a heti 40 óra munkát is.


Az eredeti kérdésre reagálva pedig természetes, hogy ilyen nehéz rávenned magad a tanulásra, ha saját bevallásod szerint is utálod a szakot. A derékfájásra meg egyszerű a megoldás:nem csak ülve lehet tanulni. Én ilyenkor járkáltam, az fokozta is a koncentrációmat. És minden zavarót el kell tüntetni. Se telefon, se laptop. Inkább nyomtasd ki az anyagot, ha digitálisan van meg.

2019. dec. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gublug ***** válasza:

Szia.


1. Agykontroll: agykontroll alaptechnika az ellazulás és pozitív megerősítések ismétlése.

Ez csak egy példa:

"Élvezem a tanulást és a memóriám is jól működik. Napról napra egyre jobban és jobban vagyok. A tanulás közben a fájdalmaim is megszűnnek."


2. Ne tanulj egész nap. Tartsd meg a középutat. Határozd meg, hogy mettől meddig tanulsz és szakíts időt mozgásra, mert mozgásban az élet. Ússz, vagy fuss, vagy valami komoly egy órás edzést nyomj le.

Ha nem mozogsz, a benned lévő energia is lelassul így nem fog a szervezeted megfelelően funkcionálni.


3. Nem kell Magyarországon dolgoznod. Nyitva a világ előtted.


4. Ha úgy érzed visszahúzódó típus vagy, vagy depresszív hajlam, akkor olvass róla, és érts meg a gyökérokát, a miértjét a helyzetednek.

2019. dec. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt épp most van felújítás, közlöm veled, kiszámoltam, hogy a nálunk dolgozó burkoló órabérével számolva, meg a vele dolgozó szakembert is beleszámítva, megkeresi a havi egymilliót.
2019. dec. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!