Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Iszonyatos hajnali ágyéki...

Iszonyatos hajnali ágyéki gerinc és derékfájás?

Figyelt kérdés

Tavaly kezdődött, bechterew kórra gyanakodott az orvos, de a röntgen nem mutatta ki. Minden egyéb tünetem megvan, de a röntgen nem igazolta.

Ez hol előjön, hol napokig, hetekig semmi bajom. Most lassan 3 hete ismét szenvedek, minden hajnalban megébredek 3 óra körül, annyira fáj. Amint felkelek, járkálok, a fájdalom szépen enyhül, majd elmúlik. Viszont visszaaludni nem tudok, 5 órakor meg amúgy is kelnem kell. Fájdalom csillapító gyógyszerek nem érnek semmit. A chilis lóbalzsam, fastum gél, keto spray eleinte jók voltak, de most már ezek sem használnak.

Mint egy zombi olyan vagyok már, hogy 3 hete csak napi pár órát tudok aludni.

Tanácstalan vagyok. Tavaly össze vissza vizsgáltak emiatt, a becterew kór minden tünete megvan, de az SI röntgen nem igazolta. Teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom hova forduljak, vagy mit csináljak, hogy legalább aludni tudjak.

Tavaly előírták a gyógytornát is, de csoportos volt a torna, minden gerincbetegnek ugyanazt kellett csinálni, és hát mit ne mondjak, pár alkalom után abba is hagytam, mert csak rosszabbodott a helyzetem.

36 éves, 2 kisgyermekes anyuka vagyok.


2014. okt. 28. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Hátizom erősítő gyógytornát otthon is végezheted és az úszás lenne még nagyon hasznos.
2014. okt. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Klasszikus eset. Nekem bevált a (nem túl kemény) teniszlabda, amit benyomok a gerincem mellé arra a pontra, ahonnan indul a fájdalom. Amikor gyógytornára jártam, akkor csillapodott a fájdalom, de aztán megint előjött, tehát lehet, hogy nem kellett volna abbahagynom.
2014. okt. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem sem sokat segít már az Inno reuma krém, amikor ennyire előjön, akkor földre szoktam lefeküdni pár percig, tornázok pl macskahát és sokat segít ez a gerinccsavaró gyakorlat:

[link]

Jó még a a falhoz simulva nyújtozni, és egy meleg fürdő után szoktam bekenni a hátam a chillis reumakrémmel, az majd szétmarja és akkor csak azt érzem, nem a fájdalmat,. :-))

2014. okt. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hátha valakinek hasznos lesz az info... Idén tavasszal a röntgen már sacroileitist igazolt. Nyáron megyek mr-re. Kiderül, hogy mi a gond, nagy valószínűséggel bechterew kór, hisz a sacroileitis már diagnosztizálva van, ez pedig a kór előzménye.
2015. jún. 10. 04:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!