Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas vérnyomás, hogy reagál...

Magas vérnyomás, hogy reagál mozgásra?

Figyelt kérdés
Még nem keltem ki az ágyból, nem is reggeliztem.Megmértem így fekve a vérnyomásom:173/100/71.ha most kicsit mozognék,fekvőtámasz,séta,akkor feljebb, vagy lejjebb menne?-vagy jobb az ágynyugalom? (természetesen, mindjárt beveszem a gyógyszert)

2019. dec. 29. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Előbb a gyógyszer, aztán még kis nyugi! Magas vérnyomással nem szabad megerőltető mozgát csinálni, pl súlyzózás, fekvőtámasz. Séta jó, de csak szelíden. És nem kampányszerűen kell sétálni, bicajozni, hanem rendszeresen. Ez határozottan jót tesz.
2019. dec. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tedd azt amit előttem írtak. De milyen gyakran ilyen magas a vérnyomásod a gyógyszer mellett? És van otthon akut vérnyomáscsökkentő tablettád (Tensiomin,Aceomel)?
2019. dec. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 általában mindíg magas a vérnyomásom, de nem okoz panaszt. 3 féle gyógyszert "szedek" rá, de az estit szinte mindíg kihagyom, az alkoholfogyasztás rovására. igen van tensiomin 25 be is vettem egyet,+ reggeli után bevettem a szokásos reggeli vízhajtóst is.mostanábn pár hete nem mértem,reggel kicsit fájt a fejem, ezért hirtelen ötlettől indíttatva megmértem.de lehet hogy csak másnapos vagyok.egyébként a háziorvos rendszeresen 190 et mér, de akkor sem szokott fájni a fejem.
2019. dec. 29. 12:02
 4/7 anonim ***** válasza:
miket szedsz rá?
2019. dec. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4. Co-dalnessa 8/5/2.5mg, Nebivolol Goodwill 5mg , Tenaxum 1mg .ezeket szedem
2019. dec. 29. 14:24
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Nagyon fontos bevenni a vérnyomáscsökkentőket, még akkor is ha iszol! Ugyan nem "illik" gyógyszer mellett alkoholt fogyasztani,de sokkal nagyobb baj lehet belőle,ha nem veszed be és úgy iszol,mert a nagyobb mennyiségű alkohol még emel a vérnyomáson. Ha csak keveset iszol,akkor is szüksége van a szokásos gyógyszerre. Egyébként alap az,hogy a gyakori gyógyszerek közül altató, nyugtató, és antihisztamin mellett tilos fogyasztani alkohol mellett,mert erősítik egymás hatását.

2. Ha rendszeresen magas a vérnyomásod a gyógyszerek mellett,akkor vissza kell menni az orvoshoz,mert nem jók Neked ezek a gyógyszerek. Nagyon sokféle, különböző hatóanyagú tabletta van és nem mindenkinek jó ugyanaz. Gyakran hosszabb idő,mire sikerül megtalálni a megfelelő gyógyszert, gyógyszer kombinációt.

Mert hiába szeded a felírt vérnyomáscsökkentőt,ha az nem hat. Ennyi erővel cukorkát is bevehetnél.

2019. dec. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És még valami. Az,hogy a magasvérnyomás nem okoz panaszt, nem jelenti azt,hogy jól vagy így,mert a szervezetben a károkat megcsinálja akkor is,ha érzed és akkor is ha nem. Sót az ilyen a veszélyesebb,mert nem mennek orvoshoz, aztán észrevétlenül jön a STROKE, infarktus, látásromlás vesekárosodás.
2019. dec. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!