Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Időnként felgyorsuló pulzus...

Időnként felgyorsuló pulzus kamaszkorban?

Figyelt kérdés
Pár hónapja éreztem először, hogy kb. 1-2 órára megemelmedett a pulzusom. Úgy voltam vele, hogy 17 vagyok, hormonváltozás, stb. Azóta viszont egyre többször, átalában heti rendszerességgel jelentkezik, de ez viszonylag változó. A nyugalmi ilyenkor kb. 110-120 körül van, néha kihagy egy ütemet, felgyorsul. Nagyon zavaró, általában rossz közérzetem van ilyenkor és persze kicsit beüt a pánik. Ezután egy ideig fáradt vagyok, de idővel visszaáll normálisra. Nem dohányzom, semmi drog, kávézni sem szoktam. Régebbi orvosi vizsgálatokon folyton megkérdezték, hogy szoktam-e izgulni közben, mert anno kissé gyors volt, de azóta ha háziorvoshoz megyek, nincs vele semmi gáz. Érdemes lenne-e orvoshoz fordulni vele, vagy lehet, hogy csak a pánik segít nagyon közre ebben? Illetve tapasztalt-e bárki anno ilyeneket és mi vált be rá?

2019. dec. 30. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Kardiológushoz kell menni.
2019. dec. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először háziorvoshoz kell menni, kell egy laborvizsgálat TSH irányában, egy hasi ultrahang, meg egy nyugalmi EKG. A háziorvos tud kardiológiára is beutalót adni, ott meg lesz egy 24 órás EKG.
2019. dec. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a hasi UH minek?
2020. jan. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kizárni mondjuk egy phaeochromocytomát, tsh termelő petefészektumort stb...
2020. jan. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!