Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vérnyomás csökkentésére...

Vérnyomás csökkentésére tudtok ajánlani valami természetes módszert?

Figyelt kérdés

Kérem, csak akkor írjatok, ha komolyan tudtok válaszolni, trollkodást nem kérek, köszönöm!

Az a helyzet, hogy ma a háziorvosom 149/90 körüli vérnyomást mért nekem, és a pulzusom is az egekben volt. Vizsgálatoknál mindig izgulok, de nem éreztem, hogy ennyire, ezért rémített meg a dolog teljesen. Az igaz, hogy sok a stressz, de azért bosszant a dolog, mert nem vagyok túlsúlyos, (173/60/61), nem folytatok mozgásszegény életmódot sem, és kerülöm a zsíros ételeket is. A cukrom és a koleszterinem pl. normális. Amikor magamnak mérem, (szülőknél, mert nekem otthon nincs mérőm), akkor soha nem szokott ilyen kiugróan magas lenni, olyan 125-130/80 körül max. Nagyon nem akarok gyógyszert szedni, illetve amíg lehet el akarom kerülni, tudtok esetleg valami teát, vagy bármi gyógynövényt, ami Nektek bevált, vagy bizonyítottan csökkentheti? Mert ha legközelebb megyek hozzá, nem akarom, hogy megint ilyen siralmas értéket kapjak. Köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 30. 20:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Szülők vérnyomásmérőjét érdemes kölcsönkérni, és két hétig napi kétszer mérni. Lehet, hogy otthon teljesen jó értékek lesznek.
2019. okt. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ja, és azt még hozzátenném, hogy csak 25 éves vagyok, és nagyon rohanós életmódot folytatok: még tanulás, munka, egyik helyről a másikra rohanás, stb.
2019. okt. 30. 20:37
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A pulzusomat viszont nézegetem magamnak azóta, az is rendben van itthon: picit most talán több, mint kéne, de max 81 volt eddig. Ezzel szemben reggel a doktornő 110-et mért!
2019. okt. 30. 20:38
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthon rendben van, akkor ez lehetett az ún. " fehér köpeny" szindróma miatt.
2019. okt. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
A céklalé elég jól csökkenti a vérnyomást és baromi egészséges. Igaz, nem éppen olcsó, de legalább nem vegyi anyag. Napi 2,5 deci az ajánlott. Olvass utána!
2019. okt. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tippet!
2019. okt. 30. 22:23
 7/24 anonim ***** válasza:
Akkor milyen hatásmechanizmussal hat is a céklalé? Milyen hatóanyag? Milyen receptoron? Milyen farmakokinetikával?
2019. okt. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Ez valószínűleg stressz, azt kellene kezelni.


Nekem a pulzusom szokott ilyet csinálni mikor valami miatt feszült vagyok, ha megoldom a problémát helyreáll az is.

2019. okt. 31. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Galagonya virágos ágvég tea kúra segíthet az ilyen enyhébb, magas vérnyomás esetén, de mérd otthon rendszeresen, mert lehet nem is magas csak az orvosnál, ilyen sok embernél van.
2019. okt. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, ki fogom próbálni! Az a baj, hogy sajnos eleg izgulós vagyok, és amikor belépek az orvoshoz, már érzem, hogy ki akar ugrani a szívem a helyéről legtöbbször, igen, van egy ,,feherköpeny szindrómám" is sajnos. Pedig a házidokim egy nagyon kedves, barátságos nő, kedvelem is, és mégis... Sajnos, ez nagyon erősen bennem van.
2019. okt. 31. 08:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!