Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Enyhe hipertónia mennyi idő...

Enyhe hipertónia mennyi idő után okoz gondot?

Figyelt kérdés

30 éves férfi vagyok, mindig tökéletes volt a vérnyomásom. 120/80 +/- 10 Hgmm.

Az utóbbi 3 hétben viszont párszor mértem 135/95-öt is. Ezzel még nem kell az orvoshoz szaladni? Elég, ha odafigyelek az étkezésre és sportolok valamit?

Nagyon elhanyagoltam magam ilyen téren az elmúlt években. Mindent ettem/ittam és semmit se mozogtam.


2020. jan. 6. 10:54
 1/2 anonim ***** válasza:

A második èrtèk ami kicsit magas. Rosszul lenni ilyenkor nem szoktál?


Ha elmennèl a háziorvoshoz valszeg azt mondaná írd egy hètig milyen adatokat mèrsz. Szóval most 1 hètig napi 2-3x mèrj. Ha tudod akkor reggel, dèlben ès este.


Nyugodtan válthatsz èletmódot egèszsèges táplálkozás ès mozgás csak segíteni fog.


Viszont ha egy hètig írod látni fogod mikor mennyire magas, ès akkor ellehet dönteni, hogy ezzel kell-e orvoshoz menni.

2020. jan. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez a fura, hogy a diasztolés megy a határ felé, a szisztolés pedig nem.
2020. jan. 6. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!