Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Édesapám és nagymamám is...

Édesapám és nagymamám is cukorbeteg, apumnak gyógyszereket kell szednie, nagymamám inzulinozza magát. Jómagam odafigyelek a kajára, kerülöm az édeset, zsírosat és rendszeresen sportolok. Ha továbbra is így élek, nem lesz bajom? 20/L

Figyelt kérdés
Így mennyi lehet az esélyem a cukorra?
2010. júl. 21. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Édesapám, és Nagypapám is cukorbeteg, nagypapám inzulinozza magát, apukám gyógyszert szedett, de most már odafigyel, kevés cukrot fogyaszt, és a vércukorszintje is visszaállt normálisra. Én is figyelek emiatt, de szerintem ha valaki odafigyel fiatal korától, akkor nem lesz semmi baj, ha meg 60 évesen jön ki rajtam, nem fogok kétségbe esni.

21L

2010. júl. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. júl. 21. 16:21
 3/9 A kérdező kommentje:
Csupán azért vagyok betojva, mert amikor nagy ritkán édességet eszek, megugrik a vércukrom :S És valaki azt mondta (egészségügyben dolgozik), hogy nekem 50 %-al nagyobb a sanszom a cukorbajra. O_o
2010. júl. 21. 16:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Elsö vagyok. Rám is rámjön a pánik kb félévente, hogy gyanusan rosszul vagyok az édestöl, mindig megnézetem a cukromat, de semmi. Csak nyugi. A legjobbat teszed azzal, hogy odafigyelsz, most tényleg, mi mást tehetnél?
2010. júl. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyobb az esélyed, de arra is esélyed van, hogy nem leszel beteg. Ne csak az édeset kerüld, hanem a finomított lisztet is. Az ugyanolyan rossz.


Az normális, hogy édességre megugrik a vércukorszinted. Mindenkié. Nem is csak édes után, hanem kajálás után.

2010. júl. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a kis zöld kéz. Igyekszem visszafogni a lisztet is, igaz, hetente 2-3 alkalommal becsúszik.
2010. júl. 21. 16:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is a felmenőim cukrosak és bár én világ életemben sportoltam és vigyáztam magamra, mégis a múlt héten derült ki, hogy 26 évesen már csak a hasnyálmirigyem 80% -a működik. Ezt genetika nagyrészt. Ha nem vagy biztos magadban menj el a terheléses vércukor vizsgálatra, akkor kiderül minden. Nekem is ilyen tünetem volt, hogy ettem egy csokit , vagy többet ettem és utána megfájdult a fejem, vagy egyik-pillanatról a másikra tört rám olyan csokiéhség, hogy ihhaj.

Most egy enyhe gyógyszert kapok és olyan diétát kell tartanom,mint az inzulinos anyukámnak. No cukorral, annyi különbséggel, hogy 1 héten egyszer ehetek egy sütit, ha nem bírom ki.

2010. júl. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az egyes típusú, más néven inzulinos cukorbetegséget életmóddal nem lehet elkerülni. Úgy alakul ki, hogy az immunrendszer tévedésből elpusztítja a saját szervezet inzulin termelő sejtjeit.


[link]

2010. júl. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszike Nektek is!
2010. júl. 22. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!