Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Valahogy meg lehet állapítani...

Valahogy meg lehet állapítani házilag azt, hogy cukorbeteg vagyok-e?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben kevés csokitól is hányingerem van és félek.
2011. jún. 18. 23:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az azért van mert a csokoládé savat csinál és attól van hányingered. Vigyázz mert én epegyulladást kapta amikor már kb két hete minden kis szarságtól hányingerem volt... Egyébként vércukormérő megmutatja hogy magas e a cukrod és ha magas orvosi kivizsgálással lehet igazolni hogy beteg vagy e vagy sem.
2011. jún. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%

Kóstold meg a pisid. Ha cukros, jó eséllyel cukorbeteg vagy.

Amúgy amit leírtál, az nem tünete a cukorbajnak.

2011. jún. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Patikában lehet csináltatni tesztet. Vagy ki lehet mutatni vérből/vizeletből. Minden más "praktika" egy hülyeség, és nem mutat ki pontos eredményt.
2011. jún. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A cukorbetegségnek számos olyan tünete van, amit bizony és sajnos elég hamar fel lehet ismerni. Szomjúságérzet, minél többet iszol annál többet kívánsz. Nagyon sokat pisilsz. Eszel mint a sáska és mégis fogysz. Szárad a szád. Szédülsz, látászavaraid vannak, sőt gyengeség fáradékonyság is lehet a cukorbetegség egyik tünete. De nálad lehet esetleg reflux betegség, a sok gyomorsavtól, főleg ha csokit eszel, vagy epebántalom.
2011. jún. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én cukorbeteg vagyok,fiatalon lettem az,napi 4 szurival élek.Rengeteget ittam,csillapíthatatlan volt a szomjam,napi 4-5 liter vizet ittam mimimum,nyáron többet,nagyon sokat pisiltem,száraz volt a szám,a bőröm nagyon viszketett,nagyon izzadtam,iszonyatosan ki voltam mindig pirosodva,és szinte mindig,minden nap fájt a fejem.Ezekkel a tünetekkel küldött az orvos a kórházba.5 napig voltam bennt,azonnal inzulinra állítottak.Amit Te írtál,nem utal cukorbetegségre,ha más tüneted nincs.
2011. jún. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Otthoni vércukorszintmérő készüléket is lehet már kapni nekem is van, ezzel bármikor ellenőrizheted a vércukorszinted, de ha tényleg van cukorbetegséged akkor ez nemelég. De amit tünetet leírtál annak tényleg nincs a cukorbetegséghez köze. Am ez a készülék sztem nem is drága akár már 5000 ft-tól lehet kapni
2011. jún. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Kóstold meg a pisid-barom!!! Ha a vérednek nincs vasíze, vashiányos e vagy???
2011. jún. 19. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Régen tényleg megkóstolták a pisit, onnan van a diabetes mellitus elnevezés is.

Persze ettől még nem javaslom, hogy vki a pisijét kóstolgassa. Egyrészt nem hiszem, hogy túl egészséges, másrészt pedig csak 10mmol/l vércukor érték felett jelenik meg cukor a vizeletben.


A legegyszerűbb, ha bemész egy patikában és csináltatsz vérvizsgálatot:)

2011. jún. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nagyobb drogériákban lehet kapni cukor meghatározásához használható vizelet gyorstesztet. A panaszok alapján azonban nem valószínű, hogy cukorbetegsége van. De egy próbát megér és mielőbb megnyugodhat.
2011. jún. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó előti!


:)Orvostanhallgató vagyok.

Régen, ahogy az előző is írta, ágy mellett úgy diagnosztizálták a cukorbetegséget, hogy megkóstolták a beteg pisijét, ha ez így megyőzőbb számodra,a vizletét. A kérdező nem tudja otthon diagnosztizálni magának, mert egy cukros vizelet sem 100%-osan megbízható a diagn. felállításában, ritkán veseprobléma is okozhat ilyet. Kórházi benntfekvés alatt, cukorterheléses vizsgálattal állapítják meg a cukobetegséget, ez pedig nem otthoni módszer.

Csak egy jótanács az "élethez": kínos helyzetekbe kerülhetsz, ha bármilyen meglapozottság nélkül barmozol le másokat, pont mint most.

2011. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!