Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti beszoktátok oltatni magatok...

Ti beszoktátok oltatni magatokat influenza vagy más betegségek ellen?

Figyelt kérdés
en Sosem voltam beoltatva semmire, 10 évesen voltam influenzás és most 30 vagyok. 20 év alatt egyszer sem voltam influenzás. A kötelező vedo oltásokbol is csak a komolyabbakat kaptam meg, pl gyermekbenulas és ilyenek de a többi olyat ami nem veszélyes annyira vagy gyógyítható olyat nem kaptam mert a szüleim nem akartak megterhelni a szervezetem feleslegesen, így csak be lett írva.
2020. febr. 15. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor imádkozz, hogy ne legyen mondjuk kanyarójárvány...
2020. febr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Juuuuj csak azt ne . Anyukám és a nagymamám is volt kanyargós... köszöni szépen jól vannak . Van egy olyan csoda, hogy immunrendszer... tudom, divat minden tehertől megszabadítani, viszont így a működését is elveszíted, ahogy a túlzott higiéniaval is csak autoimmun betegséget érsz el....
2020. febr. 15. 20:00
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocsi a telóm mindent atjavit
2020. febr. 15. 20:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Félek a tűktől, ezért a szezonális influenza ellen nem (amit az immár három hete tartó köhögés fényében meg is bántam), viszont a H1N1 ellen igen, mert az egyetemi csoportunkban is volt megbetegedés (talán valaki emlékszik még, hogy egyetemi gólyatáborban is felütötte a fejét a dolog), illetve Ázsiába utazásom előtt is kaptam hármat, ami ajánlott a térségbe készülőknek. A kötelezőket meg természetesen megkaptam.
2020. febr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Infulenza ellen soha .Majd ha azt adják amit az orvosok is,akkor igen .
2020. febr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Influenza oltást van olyan év,hogy beadatom,van olyan,hogy nem már 25 éve. Akkor sem volt bajom, ha beadattam és akkor sem, ha nem. Az egyéb (főleg kötelező) oltásokat pedig azért kell beadatni,mert bármelyik betegségnek (még egy egyszerű bárányhimlőnek is) lehetnek nagyon komoly szövődményei. és azért mert a hírekben ezeket nem mondják be, sokkal több ilyen van,mint az oltás szövődménye.
2020. febr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szellemes vagy kérdező, de legalább csak te tehetsz majd arról, ha valami szövődményed lesz. Legyél büszke a szüleidre is. Nagyon sok gyereket biztos rettenetesen megterhelnek a kötelező védőoltások... Ja, nem. Arról ne is beszéljünk, hogy milyen orvos az, aki csak úgy beírja...
2020. febr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem adatnám be az influenza ellenit, amúgyis még valamikor gyerekkoromba voltam utoljára influenzás, sőt beteg is nagyon-nagyon ritkán vagyok olyankor is csak kb egy napra.
2020. febr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy látom,hogy valakinek (talán a kérdezőnek) nem tetszik az,ha valaki az ellenkezőjét írja,amit ő gondol. Az influenza elleni oltás nem kötelező, mindenki maga dönti el,hogy beadatja vagy sem,de ha tetszik,ha nem vannak olyan védőoltások,amik nem azért kötelezőek,hogy pusztítsák a "jónépet",hanem azért,mert nagy járványokat okozhatnak,amibe amíg nem volt kötelező védőoltás,világ méretű járványokat okozott (pl. kanyaró, diftéria) és nagyon sokan bele is haltak. És ezek a nagy járványok éppen azért nincsenek már,mert nagy az átoltottság. Ha most a koronavírus ellen már itt lenne az oltóanyag,akkor az itt lévő sok oltás ellenes közül is sokan rohannának az oltóanyagért,mint anno a H1N1 elleniért.
2020. febr. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!