Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 18 évesen lehet kapni agyvérzé...

18 évesen lehet kapni agyvérzést extrém mértékű stressz, szorongás miatt?

Figyelt kérdés

Főként, ha huzamosabb ideig fennáll, magasvérnyomással párosul. És ha eleinte az orvosok nem is kezelték, hiszen az "úgyis csak stressz" és nem akarnak gyógyszerezni egy fiatalt?

A későbbiekben romolhat ettől a mentális teljesítmény?



2020. febr. 15. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem életkorhoz kötött.Nincs az az orvos aki ezt lőre meg jósolná.
2020. febr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Agyvérzést akárhány évesen lehet kapni, csecsemők, főleg koraszülöttek esetén is előfordul.


18 évesen se tesz jót a tartós magasvérnyomás, de még kisebb a kockázata annak, hogy tényleg bajt csináljon (a fiatalabb érfalak nem repednek meg olyan könnyen). Mivel a gyógyszereknek is vannak nem kívánt mellékhatásai, az orvosnak mérlegelni kell, hogy a várt haszon megéri-e a mellékhatások okozta kockázatot.


Viszont magát a stresszt szükség esetén lehet gyógyszeresen kezelni (és nem gyógyszeresen is). Mivel nem a magasvérnyomás az egyetlen ártalmas következmény, valószínűleg ez a jobb megoldás.

2020. febr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szorongás miatt nem szokott agyvérzés bekövetkezni fiatalon, csak születési rendellenesség, aneurizma stb. esetén.
2020. febr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vérnyomas csökkentő sokat segitene meg egy vitakinges stress b complex.
2020. febr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mértem már 190 Hgmm körüli systolés értéket (dyastolés alig haladta meg a normál tartományának felsőkorlátját). Volt olyan, mikor meg sem mertem mérni, meg amikor nem is volt rá lehetőségem. Mindezek ellenére ugyanúgy kellett fejenállnom tesin, akrobatikáznom, futnom.. stb.

Sorra jártuk az orvosokat, kiderült, hogy egyértelműen stressz okozza, semmilyen szervi elváltozás nincs, végül (elég sok idő után) kaptam egy béta-blokkolót, ami tökéletesen helyre állította a stressz által okozott magasvérnyomást (pulzusom is magas volt, de attól kevésbé féltem).

2020. febr. 15. 21:07
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
A magas vérnyomás stressz miatt gyakori. Lelki okokra vezethető vissza. A stressz okát kell megszüntetni. Lehet meditációval, relaxációval megoldani.
2020. febr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
A magas vérnyomást okozhatja vérrög,ami fejfajással járhat. A vérrög elzárja valamely agyi eret és a túlnyomástól az ér elpattan. Ez az agyvérzés. Ha ez végtagban történik meg, akkor trombózis, ha túdő érben akkor tüdőembólia.A vérrögök mépződése ellen vérhigítót adnak ami eleinte öinjekciózással a hasba kell fecskedezni, később már csak pirula formátumban napi egyszer beszedni. A vérrögképződést okozhatja sérülés (akármelyik testrészen) lehet hogy hámsérülés nelküli csak bent sérültek a szövetek vagy lehet öröklött is.
2020. febr. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia..

Nekem volt 180-190 pulzus is ,ha emberek közelébe kell mennem az 150-160 folytonos pánikrohamok miatt.

2020. márc. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!