Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Most őszintén a koronavírustól...

Most őszintén a koronavírustól mindenki retteg az influenzát, meg a többit meg le se szarják?

Figyelt kérdés

Amit tudnánk tenni, az a higiénia, de arra a kedves emberek nem fiú gyelnek, köhögnek, nem mosnak kezet, de retteg, hogy a koronába meg belehal...


Pedig,amitn olvastam szinte kizárólag csak idős és/vagy krónikus betegségben, egyéb problémában szenvedők haltak bele...


Meg a magyar egészségügy... Ha elkapnánk se ismernék fel.


Elmondhatom, hogy a múlt heti influenza, rosszullét, magas láz, hasmenés volt legalább olyan rossz... De kezet mosni, ugyanmár, meg beleköhög a levegőbe, de parázik, hogy belehal a koronába...


2020. febr. 25. 20:45
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

20


Én azt látom, hogy a fertőtlenítőket, gyógyszereket (pl. c vitamin) veszik, mint a cukrot. Remélem tudod, hogy a legnagyobb maffia a világon a gyógyszermaffia. Nem vicc ez, itt a profit a lényeg, meg a néphülyítés.

2020. febr. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 dologtól félek.


1. Túl terhelt egészségügy. Alapból nem túl nagy a halálozási ráta és ha jobban utána nézel a leges legnagyobb része az időseket érinti, vagy olyan fiatalokat akik eleve szenvednek valamitől.


A +80 éveseknél 14.8% hal bele, míg 10től 39ig 0.2%, 40-49 0.4% és 50-59ig 1.3%.


Viszont ha túl terhelik az egészségügyi rendszerünket, akkor nagyon sokan nem feltétlenűl fogják túl élni, akik amúgy megfelelő ellátás mellett lazán átvészelték volna és a fenti még egyátalán nem ijesztő számok, picit válságosabbá válhatnak.


2. Karantén és a gazdasági remifikációk, plusz az életvitel megváltozása 1-2 hónapra. Plusz a háziállatok...


Azaz ha 1 hónapra karantéba kerülnék.

-Személy szerint nem tudnék konditerembe menni.


-Nem lehetne nagyon másokkal találkozni.


-Nyílván jövedelem kiesés, vagy egyetemet félbe kell hagyni és mondjuk a nyáron tovább járni. Biztos lenne valamilyne "speciális szünet"


-Lehet éhezés lenne vagy reálisabban nem tudnánk azt enni amit szeretnénk.


-Rengeteg háziállat halnak meg, mert gondolom karanténban nem nyit ki az állatkereskedés, ami amúgy nincs is a legtöbb kisebb városban és sokszor utazni kell. Így ha hörcsögöd mondjuk főleg ha sünid van, akkor valószínűleg nem fogja túlélni.

Pl.: Egy teknős már igen, mert ők akár 6 hónapnyi éhezést is kibírnak lazán ha "jó húsban" vannak.


Szóval nem attól félek, hogy "jaj meghalok". Hanem az ezzel járó gazdasági és életstílusbeli változások.


Csak egy példa.


Vállalkozó ... van kis boltja. 1 hónapig be kell zárnia. Nincs jövedelem, semmi. Akkor hogy fizessen a 800-1000 forintos órabérű alkalmazottnak? Sehogy. Akkor az alkalmazott hogyan éljen meg 1 hónapon keresztűl bármi bevétel nélkül?


ELTÉN TÁTKn pont nem rég voltam egy "előadáson". Az itthoni családok 66%ának nincs 70 ezer forintja sem félre téve, akkor hogyan tudnák átvészelni bármilyen anyagi károsodás nélki azt az 1 hónap karantént, amikor nincs munka, majd utána a lassú újra indulást.


Oké ... ha van 500 ember karantéban, akkor az álam kisegít, de mi van ha egész városok kerülnek karantén alá?


Meg azok az emberek akiknek szó szerint 0 forint félretett pénzük van és random alkalmi munkákból fizetésről fizetésről élnek (ebből is van sok) mi fognak csinálni? Valószínűleg olyan emberektől mint én, aki normális helyzetben van megpróbálja elvenni a dolgait, hogy túlélhessen.


Nekem egyedül ez ijesztő.


Tudom, hogy nagyon pici esély van rá, de a tény, hogy ez egy potenciálisan reális lehetőség már ijesztő.


Az kicsit sem érdekelne, ha pár napig lázas lennék majd és influenzához hasonlóan hamar talpra is állnék. Vannak olyan esetek is koronavírusnál hogy semmilyen tünetet nem mutat, maximum 1 napon át valamennyire lázas, amúgy jól van.


Sőt valószínűleg több ilyen eset van mint amiről tudunk, mert ezek az emberek nem rohannak a korházba.

2020. febr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Vallakozóként attól, ha 47 embert kell fizetnem úgy, hogy karantén van.

Ha be kell zárnom az üzletet, mert elfogy az árum (látszik a vége már készletünknek, a megrendelések a kínai gyárleállasok miatt nem érkeztek be sajnos, a gyárak újraindulásról szó sincs, és a legnagyobb megrendelőket fogjak kiszolgálni az első hónapokban, nem a kicsiket).

Ha nem sikerül talpon maradni, sajnos

ezek a családok és a magamé is anyagilag meg fog rogyni.


Mi lesz a nagy cégekkel? Ott hány ember kerülhet utcára?


Szóval a gazdasagi hatás az, amitől az ember tart.

Egy sima influenza ilyen szempontból más. Rengeteg ember munkáját és anyagi sorsát fogja érinteni már most látszik, csak nem merik leírni az újságokban.

2020. febr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Az embereket könnyen be lehet folyásolni. Látni mennyi hülye van. Az értelmes ember meg felfogja hogy az egész csak szenzáció hajhász hogy vegyék a gyógyszereket,amik állítólag megvédenek a vírústól. Onnan is látni hogy mennyi a hülye hogy a szájmaszk nem is a vírus ellen találták ki. A médiának is jót tesz mert sok pénz van belőle.
2020. febr. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Az embereket könnyen be lehet folyásolni. Látni mennyi hülye van."


Látni, persze. Kezdve veled. Téged már folyásoltak ahogy látom. Bármit is jelentsen ez. 🤔🤣

2020. febr. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
Csak úgy megsúgok valamit. Idén már több mint ötven-ezer ember halt meg influenza miatt, koronavírus miatt csak két-ezer...
2020. márc. 1. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"Csak úgy megsúgok valamit. Idén már több mint ötven-ezer ember halt meg influenza miatt, koronavírus miatt csak két-ezer..."

Én 18 ezret olvastam február 28.-ig.

Azt azért még tegyük hozzá hogy a koronavírus terjedése ellen mindent bevetnek és ezért halt meg "csak" kétezer ember eddig...

Egyébként ha százan halnak bele az is sok egy hozzátartozónak.

2020. márc. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Amig itthon nem tesztelnek, beteg sem lesz. :)


Úgy hogy nyugodjon meg mindenki. Az egyetlen európai orszag leszünk, ahol egy beteg sem lesz.

2020. márc. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!