Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért ébredek fel ok nélkül...

Miért ébredek fel ok nélkül minden éjszaka?

Figyelt kérdés
Szóval először is, előző középsuli miatt nem éreztem jól magam, állandóan aludtam, nehezen keltem fel, mindig álmos voltam stb. De tavaly márciusban suliváltás következtében az alvási szokásom is megváltozott, nem volt olyan érzés, hogy állandóan aludnék, közben meg dolgoztam is, már jól éreztem magam a saját bőrömben, de néha fáradt is voltam közben. Viszont kb augusztusban kezdett gondom lenni az alvással, az elején időnként felébredtem többször a semmiért az éjszaka közepén, most meg már napi szinten, és nagyon ritkán alszom jól. Néha fáradt vagyok ettől, nehezen koncentrálok mindenre, képes vagyok elaludni bármikor és bárhol. Intenzív testmozgást kipróbáltam, az sem működött, és emellett jól is táplálkozom. Szóval nem értem mi az oka ennek. Már féléve tart így, most tartok ott, hogy ha egyszer felébredek, akkor nem tudok visszaaludni.

2020. febr. 26. 05:17
 1/3 anonim ***** válasza:
42%
Megértelek, nekem pl. alvási apnoém van. Irány az alváslabor!
2020. febr. 26. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"ha egyszer felébredek, akkor nem tudok visszaaludni"

Mielőtt az alváslaborba rohansz, azért nem árt elgondolkodni rajta, hogy pl. mit csinálsz olyankor, amikor felébredsz. Mert ha azonnal a telefonodért nyúlsz, akkor persze, hogy nem tudsz visszaaludni, hiszen a kék fénye direkt felébreszt. Meg még millió ilyen kis körülményt végig kell zongorázni, hogy nincs-e túl hideg vagy épp meleg a szobában, nem iszol-e túl sok koffeines italt délután három után is, stb.

2020. febr. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

a ginseng tea megoldotta a problemamat:D de azert neha elofordul, hogy nem tudok aludni, de ez a tea 70%-ban jo.


utolsonak: nem, sosem nyultam a telefonomert ebredes utan. iszok kavet, kb 1-2 kavet, de csak delutan 1-ig, utana nem szoktam. a szobam homerseklete megfelelo, az agyam kenyelmes es jo a takaro stb.

2020. márc. 7. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!