Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek gyomorfájás,...

Mit tegyek gyomorfájás, savtúltengés esetén?

Figyelt kérdés
Már 2 órája szenvedek, hogy múljon el, nagyon fáj a gyomrom és jön a savam is. Iszom a vizet folyamatosan, vettem be Quamatel minit, ettem ropit de semmi. Minden nap ez van már jó ideje és mindig ilyenkor estefele, már megőrülök tőle. Mit tegyek? Segítsetek kérlek!:(

2020. febr. 27. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Szokatlan megoldást fogok javasolni:

HÚZZÁL ORVOSHOZ!

2020. febr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vízből lúgos vizet igyál (pl. Peridot), a Quamatel mini kevés, sőt, lehet, hogy a Rennie is, írass Lansacidot, igyál citromlevet, kerüld a savat okozó ételeket (pl. hüvelyeseket), és ne szedj fogamzásgátlót (ha nő vagy).
2020. febr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha minden nap ez van és órákig tart, nem kéne inkább orvoshoz menned?

Akár most is lemehetsz az ügyeletre, ott talán adnak valamit tüneti kezelésre, holnap meg irány a házidoki.

2020. febr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudtam hogy okozhatja a fogamzásgátló, 2hónapja szedem az Estelle-t.:/
2020. febr. 27. 19:16
 5/6 A kérdező kommentje:
Pár éve refluxot állapítottak meg nálam, aztán egy ideig “elmúlt”, és sajnos nemrég visszatért súlyosabban.
2020. febr. 27. 19:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a fogamzásgátló okozta a refluxot, de ezt még a gasztroentorológus se ismerte fel.

Próbáld ki, hagy abba a tabit egy időre, és védekezz addig másképp. Ha a tabi okozta, egy hét után elmúlik a savtúltengésed. Az az alattomos ebben, hogy nem azonnal jelentkezik a sav, hanem hosszabb tabiszedés után, ezért nem gondol rá az ember. Én amint abbahagytam a tabit, minden savproblémám megszűnt. Tuti, az okozta.

2020. febr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!