Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van még valaki megfázva ebben...

Van még valaki megfázva ebben a vírusos időszakban? Mit csináltok?

Figyelt kérdés

Eléggé megfáztam sajnos, és nehezen is gyógyulok. Onnan tudom, hogy megfázás, mert bizony felelőtlen módon megettem egyenesen a hűtőből egy pudingot. Azóta torokfájás, fejfájás, tüsszögés, köhögés, orrfolyás.

Bent vagyok folyamatosan, gyógyszert is szedek, lázam nincs és egyéb koronavirussal hasonló tüneteim nincsenek. Viszont nem igazán merek a hazidokinak telefonálni, ugyanis ő az a típus, aki mindig túloz, félek hogy még bevitetne koronavirus kivizsgálásra és ott kapnám el ezt a csúnya vírust.

Azóta persze látványosan javultam, csak érdeklődnék hogy ti mit csináltatok ha epp most fáztatok meg, és a család doki hogyan reagál?

21/L



2020. márc. 17. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy függ össze a puding a megfázással...??
2020. márc. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha csak sima megfázás, meggyógyulsz magadtól. Mondjuk a koronavírusra is igaz jó esetben.

Én majdnem 7 éve nem szedek semmilyen gyógyszert. Mert amikor terhes voltam, nem szedhettem és nem is akartam szedni semmit, pedig voltam nagyon megfázva a 7. hónapban nagyon köhögtem is, de meggyógyultam magamtól, pedig a terhesek immunrendszere gyengébb. Aztán szülás után azért nem szedtem, mert szoptattam évekig. Ezalatt volt arcüreggyulladásom, hüvelygyulladásom, voltam lázas is. Nem akartam abbahagyni a szoptatást, ezért kerültem minden gyógyszert. Mindegyikből meggyógyultam magamtól. Egyszer volt hüvelygombám, amire alkalmaztam Canestent, de csak a kérmet kívülről, a tabit nem mertem felnyomni a szoptatás miatt, plusz hüvelybe való laktobacilust alkalmaztam és meggyógyultam. Infralámpáztam is. Volt árpa a szememen, azt a saját anyatejemmel borogattam és elmúlt. Szóval 7 év alatt megtanultam, hogy az ember szervezete saját magát gyógyítja meg, amit csak támogatni tudsz. Bizonyos esetekben kellhet antibiotikum, de akár egy bakteriális fertőzést is képes legyőzni az immunrendszer. Volt, hogy elvakartam egy sebet valószínű nem tiszta kézzel, begyulladt egy nyirokcsomóm és 1,5 hónapi hőemelkedésem volt. Ez is megszűnt magától. Nem direkt nem mentem orvoshoz, hanem mert épp nyári szabin volt a doki, utána meg nem írt fel gyógyszert, hanem vérvételre küldött, amire 1 hónap múlva volt időpont, el is mentem a vérvételre, de mire meglett az eredménye,e lmúlt a hőemelkedésem. Sokszor azért nem jutottam el orvoshoz, mert egyszerre voltunk betegek a babámmal és őt nem akartam a felnőtt rendelőbe bevinni betegen. Őt megoldotta a férjem kocsival, de arra rendszerint sosem volt idő, hogy én is eljussak. Mivel így is mindig meggyógyultam, nem is erőltettem. Magamon éreztem volna, ha nagy a baj. Gyerekem nagyon sok antibiotikum kúrán túl van, nem vagyok gyógyszerellenes, mert mindig nagyon nyomós okkal írta fel a doktornő. Egyszer tüdőgyulladás gyanúra kapta, legtöbbször pedig fülgyulladásra. Egyik se játék kicsi gyereknél, szóval egy esetet kivéve mindig beadtam neki minden előírt antibiotikumot. Félek is, mert az egyik maradandó foga sárgán bújt elő és ez lehet az antibiotikumok miatt.:( Remélem a többi nem lesz sárga, még csak 2 van neki maradandó.


Én a helyedben infralámpáznék, meleg tea, pihenés és 3 hétig nem mennék sehova, mert másokért felelősek vagyunk és nem tudhatod biztosan mi a bajod. Veszélyeztetett családtagot kerülnék.

2020. márc. 17. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Lacagyerek válasza:

Ha csak sima megfázás akkor meleg tea, lehet kapni erre teát pontosan nem tudom mi a neve izzasztó teaként szokták emlegetni, de ha ilyen nincs otthon akkor inkább gazdálkodj abból ami van nem most kezdj el bevásárlást csinálni, akkor ha van C vitamin azt is szedheted meg persze pihend ki. Én nem javasolnám, hogy ilyen időszakban orvoshoz fordulj, na persze nem azért mert elküld kivizsgáltatni, (nem küld el) hanem mert ott szedsz majd össze valamit. Most csak a coronára célzok hanem akár egy sima influenza is sokkal rosszabb lesz mint csak egy megfázás. Ha viszont rosszabbodik a helyzet akkor inkább orvos, mert ki tudja hova fajul ez a vírus és ha te most elkapod az influenzát úgy ahogy én akkor ha netán egyszerre a kettőt nem lesz egyszerű kiheverni. Rosszabbodás alatt értem pl: Magas láz, valami gyulladásra utaló jel (arcüreg, tüdő), fejfájás. Ha orvoshoz kell fordulnod akk. használj szájmaszkot, ha esetleg nincs ilyen akkor egy vastagabb, sűrűbb szövetanyag (igen, trógerül néz ki, de szükség törvényt bont) ezt lehet tisztítani akár fertőtlenítő szerrel akár valamilyen alkohollal bár ehhez elég magas alkohol százalék kellene és olyat nem nagyon fogsz találni, mert tisztaszeszt nem adhatnak ki a patikák viszont ha nem találnál fertőtlenítőt akkor kérdezd meg a környékben a patikákat nem-e kevernek. (Én már csak így kaptam kézfertőtlenítőt) Most az volna a lényeg, hogy minél kevesebbet legyél közösségben, de ha már úgy is menned kell valamiért a boltba vagy patikába akkor próbáld meg ezeket valahogy beszerezni, de csak egy C vitaminél vagy ilyen gyógyteáért nem menyj el. Ha meg vagy fázva akkor könnyebben fertőződsz meg. Így aztán várd ki a végét, hogy mi lesz és ha ki birtál belőle gyógyszer nélkül gyógyulni, akkor utánna elindulhatsz beszerezni valami C vitamint meg kézfertőtlenítőt esetleg maszkot, mivel esélyes, hogy kelleni fog mert ez a corona egy darabig itt lesz.

Remélem tudtam segíteni. Jobbulást!

2020. márc. 17. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mara jobban is lettem.

2020. márc. 17. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!