Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ekkora hőségben ti mit csináltok?

Ekkora hőségben ti mit csináltok?

Figyelt kérdés
2018. júl. 29. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Hűtőzselével borogatom magam, meg megy a ventilátor. Légkondi nincs...

A szexet ma passzoltam.

2018. júl. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Először is, nem megyek ki a lakásból napközben, csak kora reggel és/vagy este. Megtehetem, mert szabin vagyok.

A lakás meg elég hűvös szokott lenni, a tavalyi legnagyobb kánikula alatt is csak 27 fok volt bent a maximum hőmérséklet (kb. két hétig).

Most picit kevesebb ugyan, de rosszabbul viselem, így pl. most az előbb egy ideig kereszthuzatot csináltam.


Amikor forró lakásban laktam, akkor először is redőnyt szereltettem fel, az rögtön pár fokot számított mínuszban.

Aztán a további trükkök, ha nincs ventillátorod vagy légkondid:

- naponta akár kétszer-háromszor is egy gyors zuhany langyos vízzel, és ne törölközz meg utána;

- ha a ruháidat vizesen veszed fel, még jobb;

- igyál sok folyadékot (hideget vagy langyosat, és ne cukros vackokat, hanem lehetőleg sima vizet vagy ásványvizet);

- hideg vizes borogatás tarkóra, csuklóra;

- ha van redőnyöd, akkor csak reggel húzd fel, amíg szellőztetsz egy kicsit, ill. csak addig, amíg a nap nem kezd odasütni - akkor húzd le, így az ablaküveg nem fog annyira felforrósodni, ergo nem is tud annyi hőt leadni a lakás belseje felé;

- keresd meg a lakás leghűvösebb részét, és tartózkodj ott, amikor csak lehet (nekem ez a fürdőszoba volt anno, így fél - egy órákat olvastam naponta a víz nélküli kádban fekve, jó hideg volt. :)

2018. júl. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elsősorban szenvedek. De komolyra ferdítve: Redőny nappal le, ventilátor be, iszok, mint egy teve, sűrűn mosakodok, keveset és lassan mozgok, pihenek, pihegek, fekszek, alszok, filmet nézek.
2018. júl. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én éjjel szenvedek nagyon. Egy lavór víz van az ágy mellett, néha belelógatom a kezem vagy a lábam. Van, mikor meg vizes lepedőt terítek magamra.
2018. júl. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Iszok, fekszek, iszok. Alig eszek valamit, nincs étvágyam. Gyakran mosom az arcom meg a tarkóm hideg vízzel. Éjszakára nyitva van az ablak, de így is szenvedek minden éjjel. Ja, és épp van rajtam valami ruha.
2018. júl. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon nehezen viselem. Nálam ez inkább mentális, szellemi terhelés, mint fizikai.

Persze fizikailag is megvisel, de a napokban kiderült, hogy ha muszáj tudok teljesíteni. Viszont szívből gyűlölöm a meleget, és előre rettegek a "hőhullám" szótól.

Szerencsére megtehetem, hogy ilyenkor ki se mozduljak, csak este, és reggel. Fura, mert én ilyenkor ennék nehéz kajákat, amit máskor egyébként nem. De próbálom visszafogni magam, és sok folyadékot, gyógyteát, és vitamint bevinni a szervezetembe. De nagyon utálom, mert olyan, mint egy börtön. Várom, hogy vége legyen, és újra kb. 26 C alatt legyen a hőmérséklet, és bármikor bármit megtehessek.

2018. júl. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fáradtan felkelek 7-kor, a már reggel 30 fokos vonattal elmegyek dolgozni a szintén 30 fokos irodába. Hosszú gatyába, mert abban kell. Napközben nem pihenek, mert nem szabad, nem zuhanyzok, mert nincs hol. Délután 4-kor hazajövök a 40 fokos vonattal.

Úgyhogy nem kéne ennyit sóhajtozni.

2018. júl. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!