Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Leesett az asztalról a higanyo...

Leesett az asztalról a higanyos hőmérő és összetört! Gyors felmostam ablakot ajtót nyitottam a konyhában és be ültem csukott ajtóval a nappaliba. Mi a további teendő?

Figyelt kérdés
2020. márc. 18. 09:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
2020. márc. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Update: a hőmérő hátulján egy áthúzott HG van :D lehet hogy megmenekültem?
2020. márc. 18. 10:27
 13/16 anonim ***** válasza:
Eddig se voltál közvetlen életveszélyben.
2020. márc. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az áthúzott Hg, azt jelenti, hogy nem higanyos.


Gyerekkoromban eltörött egy lázmérő.Órákig játszottam a golyócskákkal -összeolvadtak, szétmentek-, jó játéknak tünt. Aztán megjöttek a szüleim és kidobták. Szerencsére semmi bajom sem lett.

A higanygőz a veszélyes, illetve ha valami módon bejut a szervezetedbe.

2020. márc. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az gallium akkor :) meg is eheted :)
2020. márc. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#12

Akkor lettél volna veszélyben ha elkezdted volna szipuzni a higany gőzt, vagy felnyalogadtad volna a földről az egészet.

A higany lehet hogy mérgező, de azért nem így. Van aki él úgy 50-60 évet is hogy tele van a szája higanyos tömésekkel (az 50-60 évet úgy irom, hogy pl 15-20éves korában kezdte a tömést és erre jön rá az 50-60év.)

2020. márc. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!