Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Eltört a higanyos lázmérőnk,...

Eltört a higanyos lázmérőnk, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel véletlen lelöktem az éjjeliszekrényemről a 10 perces higanyos lázmérőt. (szürkés színű) Este vettem észre, hogy kb a fele kifolyt mert még maradt a lázmérőben is higany. Felkeltettem anyukámat és össze söpörtük és ő kidobta a kukába. Mivel utána olvastam hogy az veszélyes ezért még ma kitisztítottam a szemetest. Nincs szemmel látható higany a szobámban. Viszont szellőztetni nem tudok mert nagyon hideg van és így is beteg vagyok. Lehet bármiféle komolyabb bajom ettől?

2016. dec. 1. 08:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell semmitől tartanod!

A szemetes kitakarítása is szükségtelen volt. Igen, a higany gőze mérgező, de itt olyan minimális mennyiségekről beszélünk, ami nem okoz problémát.

Viszont, látod, az emberekben könnyű félelmet kelteni, és ezzel a higanyt nem tartalmazó másfajta lázmérőket nyomatni. Színtiszta üzleti érdek van a higanyos lázmérők veszélyességének hangsúlyozása mögött.


Más.

A higanytól függetlenül, azért naponta egy-kétszer szellőztetni kéne abban a szobában, ahol egész nap vagy.

2016. dec. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Csak volt egy bizonyos weboldal ahol nagyon durván vezették fel és hát egy kicsit megijedtem :/
2016. dec. 1. 08:35
 3/3 anonim válasza:
Elsonek igaza van. Én már amennyi lázmérőt összetörtem és hozzáteszem regen még nem is tudtuk hogy " veszélyes" igy a kis göbokkel játszadoztam meg a lányom is hogy ha igaz lenne már rég meg kellett volna halnom :-))) 78 éves egészséges nagymama vagyok.
2016. dec. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!