Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Higanyos hőmérővel hány...

Higanyos hőmérővel hány percig kell mérni hónaljban? Addig kell bent tartani amíg már nem megy feljebb?

Figyelt kérdés
Ha 10 percig mérem nem vagyok lázas. Ha 20 akkor hőemelkedesem van.

2019. jún. 27. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
3 és 5 perc között. 10 és 20 perc jesszusom. :D Nem, azok már fals eredményt adnak.
2019. jún. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a hőmérő kialakításától függ. A korábbiaknál egyszerű kapilláris csőben volt a higany, ott 10 perc volt az ajánlott mérési időtartam. Később fejlesztették ki azt a hőmérő-változatot, amelynél a higanyzsák felett egy pici szűkületet alakítottak ki a kapilláris csőben. Ennél a hőmérőnél 3-5 percet adtak meg mérési időnek. Ennél a hőmérő kialakításnál az a működési trükk, hogy mihelyt a lázmérés során valami ok miatt csökken a higanyzsák hőmérséklete, abban a pillanatban a szűkületnél megszakad a visszafelé áramló higanyszál, tehát a higanyoszlop felső szintje megmarad a mért maximum értéken. Ilyen méréssorozatok alapján jött ki a 3-5 perces javasolt mérési időtartam.
2019. jún. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De akkor miért megy fel 10 perc után is a higanyszál? Miért nem az a hiteles amikor már nem megy tovább? Nem értem? Bocsi.
2019. jún. 27. 23:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem baj hogy nem érted. Fizika. A lényeg hgy 3-5 perc.
2019. jún. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2019. jún. 28. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!