Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért feszít a fejem nevetés...

Miért feszít a fejem nevetés közben illetve ha lehasalok?

Figyelt kérdés

Egy jóízűt nem tudok nevetni mert 1-2mp nevetés után már elkezd nyomni a fejem,múltkor meg is szédültem. Vagy ha lehasalok az ágyra,teljesen mindegy hogy ülésből vagy állásból,de ugyan így nyom a fejem sőt a hallásom is tompul pár másodpercre,bár ez ritkábban fordul elő mint a nevetés közbeni dolog. Vérnyomás vagy szív gondjaim nincsenek,tudomásom szerint. Akár mikor mértem 120-140/80-90 volt a vérnyomásom,ami elvileg normális. Mi okozhatja ezt? Hogy lehet megszüntetni? Már nevetni is félek :(

27/N



2020. márc. 19. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Ortosztatikus vérnyomásingadozás is van, ami a testhelyzettel jár együtt. 130 szisztolés illetve 85 diasztolés vérnyomás fölött már nemhogy optimális, még normális vérnyomásról sem beszélünk, a 140 illetve a 90 már magas vérnyomás sajnos.
2020. márc. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos túlsúlyos vagyok,így a dokim azt mondta hogy az alkatomhoz teljesen normális a vérnyomásom.
2020. márc. 19. 15:04
 3/4 A kérdező kommentje:
Legutóbb gyógyszertárban mértem meg,mikor fájt a fejem,mert sajnos van a családban magas vérnyomásos,nem is egy. Nos mikor fájt a fejem akkor volt 129/86/90. Ez február 22. Szoktam mérni patikában ingyenesen. De ahogy nézem a google-t maximum enyhe magas volt egyszer 143/xxx valamikor tavaly,de kb mindig 130 valamennyi. Nem hinném hogy magasvérnyomásos lennék,de el fogok menni dokihoz természetesen. Viszont nem értem hogy a nevetés vagy a hasalás hogy vinné föl a vérnyomást pármásodpercre, leginkább alacsony vérnyomást találtam a google-on ezzel kapcsolatban:(
2020. márc. 19. 15:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Kardiológián (majd ha visszaáll a rendes ellátás, nyilván nem most) tudnak adni egy abpm-et, és akkor lehet látni, hogy lefekvéskor vagy nevetéskor hogyan változik a vérnyomásod.
2020. márc. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!