Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy birkóztok meg a vírus...

Hogy birkóztok meg a vírus miatti stresszel?

Figyelt kérdés

Hetek óta szó szerint rettegek, de nem attól hogy elkapom hanem hogy mi van akkor ha annyi beteg lesz itthon hogy más sürgős esetben nem tudják ellátni az embert. Pld infarktus, sztrók stb

Sajnos látva a hazai kórházakat nem sugárzott róluk eddig sem a megbízhatóság.


Egyszerűen nincs kedvem semmihez mert amint meglátom a tv-be vagy a netem hogy erről beszélnek rögtön elkezdek agyalni.


Hogy lehetne enyhíteni a nyomást? Tudom ne nézzek híreket de akkor sem lesz jobb.

Sokszor arra gondolok hogy ilyenkor halottnak lenni a legjobb mert ott már semmi miatt nem kell aggódni.



2020. márc. 23. 08:35
1 2
 1/15 Hellmano ***** válasza:
Nem kell stresszelni, napi egyszer foglalkozz a témával, ha ennyire érintett vagy a félelem/stressz témakörében. Maradj higgadt, hallgass zenét, mozogj kapcsold ki az agyad. Viszont abban én is egyetértek, hogy emiatt a helyzet miatt most ne legyen senki mással beteg, mert nem fognak vele érdemben foglalkozni és lehet abba fog belehalni, majd valamikor, hogy most emiatt a helyzet miatt halasztják neki a vizsgálatot/kivizsgálást. Szóval eddig se volt jó betegnek lenni, de most ebben az időben még rosszabb ez...
2020. márc. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Most jön majd ki hogy lehet a kórházakba és az orvosokba kellett volna pumpálni a pénzt.

Lehet hülye kérdés de egy olasz,német, francia egészségügy mennyivel jobb mint a hazai? Csak azért érdekel mert ott több 10 ezer beteg van és mennyire vannak leterhelve a kórházak.

2020. márc. 23. 08:48
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló volt velem is pár napja. Az a helyzet, csupa olyan dolog van, amire nincs ráhatásod, ezért érzed magad kiszolgáltatottnak. Amit egyén szintjén kell tenni, azt már 1000x elszajkózták mindenhol, ennél többet te nem tehetsz. Teljesen felesleges ezen stresszelned, ahogy írták is, ne olvasd 5 percenként a legfrissebb híreket. Azt hiszed, hogy előrébb vagy vele, de igazából egyáltalán nem. Naponta 1x olvasd el a legfontosabb híreket, az úgyis vezércikkben ott lesz mindenhol, utána viszont ne olvasgasd a híreket, mert az agyadra megy ez a sok információ, amivel még csak előrébb sem vagy. És ha lehet inkább reggel olvasd el, vagy napközben, mert este ha felzaklatod magad, csak rosszabbul fogsz aludni, a pihentető alvásra pedig szükséged van, az immunrendszerednek főleg.

Próbáld ki, hogy nem olvasod a híreket egy pár napig, hidd el, jobban leszel, tapasztalat. Ha dolgozol, azzal foglalkozz, ha nincs kötelező dolgod, olvass könyvet, interneten valami hobbiddal kapcsolatos dolgot nézz. Én a szobanövények tartásával, akváriumokkal, viváriumokkal kapcsolatos dolgokat olvasok, youtube-on meg sok karórákkal foglalkozó videót nézek, nagyon megnyugtatóak tudnak lenni. Tervezgetés, utánaolvasás, elvonja teljesen az agyad, keress te is valamit, ami érdekel és azzal foglalkozz, ne az aktuális hírekkel.

2020. márc. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

#2 Nagyon jó gondolataid vannak!Szóval ez az 1.verzió

-Ezt írta egyszer egy tanárnő amikor Picasso Guernica képét kellet elemezni.Életemben egyszer dícsért meg tanár.

Hát sohasem nyaltam a hatalomnak.

Szerinted több tízezren vannak.Láttad?Mert mutatták a tévében?Meg nyilatkoztak?Végigjártad a kórházakat és megszámoltad őket?Ha orvos vagy külföldön végigjárhatod és megszámolhatod a többi kórházba átmehetsz?Ezt ti elhiszitek?

Ez a 2.verzió.

A 3.az hogy ez igaz.De egyre nehezebben hiszem.Sok éve figyelek,ennyi.

2020. márc. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Hellmano ***** válasza:

A német az baromira fejlett haverom anyja német és most is kinn maradt inkább németbe, ha netán baj lenne jobb ott, mint itt. Az olasz is elméletileg elég stabil és fejlett egészségügy és azt az roppantotta ennyire meg, hogy rengeteg a beteg és túlterhelődött a rendszer. Nem kell álhírekre támaszkodni meg mindenfél "orvosok" beszámolóira se nagyon figyelni a legtöbb félelem keltés és riogatás. Szar a helyzet az tuti náluk.


És, akkor jövünk mi, ha netán olasz szintre érnénk a betegek és ellátásra szorultak mennyiségével...ebbe inkább ne is gondoljunk bele, mert ilyen egészségügy mellett 1-2 hét alatt mi az olaszoknál szarabb helyzetben lennénk, pedig ők már mélyen turkálnak a gané aljában.


És ezért kellene megértenie nem csak az öregeknek, hanem fiataloknak , gyerekeknek is a helyzet súlyát és ha nem is 100%-osan tartani a dolgokat, de mindent megtenni, azért hogy próbáljunk alkalmazkodni a helyzethez.

2020. márc. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#5 Igen.Annak ellenére amiket írtam a #4 ben egy hete a tecsóban egyedül rajtam volt maszk.Célirányosan 8perc alatt bevásároltam.
2020. márc. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ne nézz tvt és ne olvass sajtót. De komolyan.
2020. márc. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem stresszelek ezen egyáltalán. Minimális a ráhatásom, felesleges. Nem aggódhatsz milliók helyett. Magadra és a szeretteidre figyelj, ennyi! Egyébként nem annyira súlyos a helyzet, százalékosan nem sok a beteg egyelőre a tesztek alapján. De én nem csodálkoznék, ha nagyságrendekkel több lenne, csak enyhe tünetekkel, nem tesztelve.
2020. márc. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#7 Ugyanerre jutottam én is.

De ha nem olvasnék valamaennyit,konkrétan arról sem tudnék hogy érvénytelen alaptörvényű országban élek,aminek nemlétező állampolgára vagyok.Egy ember egyszerűen kérte a Navot a hivatalt mindent hogy igazolják a jogszerűségüket és csak hápogtak mint a néma kacsa.Fenn van a tyúbon.Festett egy világ mi?

2020. márc. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Hellmano ***** válasza:
72%

#6. Ilyenkor jó a férfi ember vásárlása. Céltudatos vásárlás. Én bármikor az életembe, ha vásárolni mentem, tudta előre, miért megyek, felkaptam irány a pénztár ennek ebben a helyzetben mégnagyobb a haszna. Viszont sok ember , főleg nők ugye tudjuk, hogy vásároltak eddig...na nekik most átkell térniük az én módszeremre. 1 hete kiröhögték a munkatársai ismerős csajt, hogy minek húz fel maszkot a munkahelyén.... ez milyen hozzáállás őszintén a többiektől? Kiröhögjük, aki tesz ellene, tipikus szar felfogás. Sokak csak, akkor kapnak észbe, ha sorba jönnek a halálozási hírek és kezdik kapizsgálni, hogy ez nem vicc ez szintén nagy baj.


A másik, ami tegnap megdöbbentett háziorvos, aki évekig praktizált azt mondja a betegének, nincs koronavírus...B+ és emberek egy ilyen "szakemberhez" jártak emberek évekig.

2020. márc. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!