Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet az, hogy ha...

Mitől lehet az, hogy ha felállok, elég durván elkezdek szédülni? 18/L

Figyelt kérdés

Egyre többször jön elő. Ülök vagy félig fekvő helyzetben vagyok, felállok (de nem hirtelen) és 5 mp-re elsötétül minden, majd szédülni kezdek.

Nem alacsony a vérnyomásom (sőt, a koromhoz képest magas), nem vagyok vérszegény se.


2020. márc. 30. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Fogytál mostanában? Egyik barátnőm is ezt tapasztalta amikor nagyon alacsony volt a testsúlya.

Én is ezt érzem de nekem alacsony a vérnyomásom.

2020. márc. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem mozogsz eleget attól is lehet. Lehet a nyaki gerinctöl is, ha sokat nézed a telodat lefele attól is.
2020. márc. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy mostanában, ha otthon vagy, nem nagyon mozogsz és ezért rossz a keringésed. Tornázz minden nap otton. Nem kell vmi durva edzés, csak mozgasd át a tested
2020. márc. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mennyi az a korodhoz képest magas vérnyomás? Nekem ilyen gondom van ezer éve és az enyém iszonyúan alacsony. Jó lenne tudni azokat a vérnyomásértékeket, azt gondolom. Ezek a tünetek nagyon tipikusak, de nem vagyok orvos, csak tapasztalatból beszélek.
2020. márc. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Elég vékony vagyok, de kb 3 éve semmit nem változott a súlyom, egyáltalán nem fogytam.

Szoktam járni mozogni mostanában is (túrázás, biciklizés az erdőben kb napi rendszerességgel), de az igaz, hogy a járvány előtt többet mozogtam.

#2 Ez lehetséges, sokszor azután van, hogy sokaig nézek le a telefonra.

Átlagban nem tudom mennyi lehet, még régebben volt mérve, olyan 134/71 kó

2020. márc. 30. 18:26
 6/6 A kérdező kommentje:

Na hamarabb elküldtem véletlenül :D

Szóval régebben volt mérve (kb 2 éve), akkor talán 134/71 volt, de most nemrég nagyon ideges voltam és 161/90 valamennyit mértem. A pulzusom nyugalmi helyzetben 65-75 körül van, az is nagyon fel tud menni ha ideges vagyok (egyszer pl 163 volt).

Valaki kérdezte priviben a dohányzást. Bulilban szoktam (heti 1× kb 15-20 szál), de most egy ideje egyáltalán nem cigiztem és ugyanúgy szédülök.

2020. márc. 30. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!