Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van itt olyan, akit fiatalkori...

Van itt olyan, akit fiatalkori kiégéssel vagy depresszióval kezeltek?

Figyelt kérdés
Hogy oldottátok meg? Meg mi volt az oka esetetekben?

2020. ápr. 13. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem volt ilyen bajom, de történetesen tudom, mi a depresszió kialakulásának az oka. Nem fogod elhinni, de a táplálkozással függ össze, és nem antidepresszánsokat kell szedni, hanem rendbe tenni a bélflórádat.
2020. ápr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Lehet összefüggés a táplálkozással de eleg erős azt kijelenteni h ez okozza a depressziót....
2020. ápr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%

Kezelni nem kezeltek vele soha, de már egy jó négy éve érzem depressziósnak, kiégettnek magamat.

Oka? Gyerekkori traumák, megfelelési kényszer, másság, öngyűlölet, kirekesztettség érzet, magány, kudarc.

Elég erős kijelentés, hogy a nem megfelelő táplálkozás okozza a depressziót. Elég sok korombelit ismerek, aki komoly problémákkal küzd és emiatt ment tönkre idő előtt mentálisan.

20/L

2020. ápr. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%

Minden szavamért vállalom a felelősséget, kedves utolsó. Igen, nagyon sok fiatal küzd mentális problémával, és ez mind a mai, nyugati táplálkozás következménye. Még ha te ezt a magad idealizált világképével nem is tartod összeegyeztethetőnek.

+60F

2020. ápr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Rajtad kívül senki nem tartja összeegyeztethetőnek....sok mindent befolyásol a táplálkozás de amit a kérdező irt tüneteket az messze túlmutat a táplálkozáson
2020. ápr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

Nemrég írtam le privátban (és persze dióhéjban) valakinek, s most a hanyatló grafomániám nem predesztinál ara, hogy újra megtegyem. Ha megengeded, idemásolom.


Szia!

Először is tudnod kell, hogy amit itt leírok, még új felfedezések, és az orvosi protokoll még nem tartalmazza. Ahogy én az egészségügyet ismerem, még 40 évig nem is fogja tartalmazni, bár állítólag mostanában kezd valami változás látszania az orvosi dogmák terén.

Szóval. Azt mát Hippokratész is tudta,hogy a beleink nagy hatással vannak az egészségünkre, de hogy ekkorára, az csak most derült ki. Jószerivel MINDEN életfolyamatot a bélbaktériumok irányítanak. A 9 m hosszú beledben mintegy 2,5 kg, kb 800 billió (!) egyedszámú baktérium tevékenykedik. Védik a bélfalat, megemésztik számunkra az ételt, megszűrik, mi kerül át a véráramba, s mi nem, vitaminokat, enzimeket, hormonokat állítanak elő, stb. A dopamin 50, a szerotonin 90 %-át pl ők állítják elő. De ahhoz, hogy ezt megtegyék, jelen kell lenniük és megfelelő üzemanyagot kell kapniuk. Márpedig a mai nyugati étrend minden, csak nem megfelelő üzemanyag. Iszonyatosan kevés zöld növényi rostot fogyasztunk helyette viszont ízfokozók, állományjavítók, tartósítószerek tömkelegét nyeljük naponta. Érthető tehát, ha egyes fajok kipusztulnak a beleinkből. S ha kipusztulnak a helyüket más, esetleg patogén törzsek veszik át, ami beláthatatlan következményekkel jár. A ma népbetegségnek számító autoimmun betegségek is mind ennek a számlájára írható.

De maradjunk a depressziónál. A depressziósok bélflórájából két faj, a Dialister, valamint Coprochoccus pusztult ki, ezért hiányoznak a szervezetükből a fent említett boldogsághormonok. Ebben csak az a jó, hogy megváltoztatott étrenddel visszafordítható a folyamat.


Egyébként a koronavírus kapcsán is kibukik a mai táplálkozás rákfenéje; a sejtes immunitás valahol a fényévekkel bányászbéka ülepe alatt helyezkedik el. És ez is a mai táplálkozás következménye. 2009-ben, a madárinfluenza idején százezres fácántelepet gázosítottam el, miközben 10 méterrel arrébb, a kerítésen kívül a fácánok vígan élték az életüket, és kutya bajuk sem volt. Azok ugyanis a természetes táplálékukat fogyasztották, nem pedig tápot.

2020. ápr. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Kedves utolsó ez mind szép és jo de meglehetősen hiányos a tudásod, a depresszió pedig elég összetett..
2020. ápr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, meg feledékeny is vagyok. Most is elfelejtettem, hogy a húszéves önérzetes lányokkal vitatkozni olyan, mint szobabiciklizni. Csak belefárad az ember, de nem jut sehova. De nem is az én tisztem téged meggyőzni.
2020. ápr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

Köszönjük szépen az ismételt értékes hozzászólást kedves bölcs 60+

Milyen mázli h az ész nem a korral jár.

2020. ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Mi meg köszönjük a bölcs húszéves rendkívüli éleslátásról tanúskodó ellenérveit. Miquel papa legalább tényeket tett elénk, míg te csak személyeskedni tudsz.
2020. ápr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!