Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szülés utáni depresszióval...

Szülés utáni depresszióval mit lehet kezdeni? És mi van ha nem is az, hanem gyes neurózis? Van valaki ebben a helyzetben? Hova forduljak?

Figyelt kérdés

Allandoan egyedul vagyok/voltam a babaval. A nagy terheles es a sok gond ami meg adodott teljesen kikeszitett. Alvaszavarok, vagy alig tudok elaudni, vagy egesz nap almos vagyok.

Faj mindenem, nincs kedvem semmihez.

Unom az anyasagot, mar egy kicsit lennek magamban, nagyon hianyzik a regi eletem.

Allandoan feszult ingerult vagyok, sokat agyalok, a csaladom sem torodik velem. Kertem sokszor a segitseguket, de komolyabban senkit nem erdeklem.

Nem vagyok benne biztos, hogy depresszio, mert nem akarok ongyilkos lenni, etvagyam is jo, meg ugy nagyjabol az eletkedvem is, nem felek attol, hogy a babammal mi lesz. Tudom, hogy jo anya vagyok, imadom a lanyom. Magammal nem vagyok kibekulve.

Nem pihentem 8 honapja, a terhessegem egy mero katasztrofa volt. Hianyzik, hogy pihenjek, hogy elmenjek kicsit.

Mit tegyek? Forduljak dokihoz?


2016. júl. 1. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok én is,már több,mint 2 éve. Újra előjöttek,de most erősebben a régi pszichés problémáim. Nem tudok változtatni az élethelyzetemen,kénytelen voltam beletörődni. Minek lázadozzak,felesleges energia cséplés. Csak az idő múlása segíthet,egyszer ovis lesz a gyerekem,akkor lesz vége ennek az időszaknak. Esetleg fordulj pszichológushoz. Bár ő sem fog tudni változtatni a jelen élethelyzeteden,max valakinek el tudod mondani,mi bánt. Kitartás! Ha tudsz,megteheted,változtass.
2016. júl. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az a baj lányok hogy nincs emberi szó számunkra egész nap.A baba gagyog,a boltos percekre ér rá,a családtagok dolgoznak vagy messze vannak.Közösségbe kell menni.Akár csak ki az utcára.Kirakatot bambulni,vagy játszóházba menni vagy bármi ami új inger.A kicsinek is jót tesz.
2016. júl. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!