Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » ACE-gátló vagy ARB? Mik a...

ACE-gátló vagy ARB? Mik a vélemények, melyek hatásosabbak? (Vérnyomáscsökkentők)

Figyelt kérdés

Korábban Coverex-AS 5 mg-ot szedtem, mindenféle mellékhatás nélkül (ez egy ACE-gátló), aztán pár hónapja a háziorvosom mindenféle ok nélkül (azzal indokolta, hogy fiatal vagyok) átírt Tanydonra (ARB). Ennek mi oka lehet, mikor semmi mellékhatás nem jelentkezett? Állítólag az ACE-gátlók sokkal jobbak és nem okoznak szepszist, mégis leváltották! A Tanydon mellékhatásai között láttam feltüntetve, hát eléggé fura...

A Coverexet kardiológus szakorvos írta ki.

Vélemények?



2020. ápr. 30. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Egyes laborkísérletek eredményét úgy interpretálták, hogy az ACE gátlók elősegítették a koronavírus kötődését a sejtekhez.
2020. ápr. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%
Ha a cardiológus Coverexet írt fel,azt szedd! Ne hallgass a háziorvosra, nem értenek semmihez jóformán (tisztelet a kivételnek). Esetleg megkérdezhetnéd telefonon tőle,mit szól ő ehhez,de én egy cardiológusra biztos jobban hallgatnék,mint egy háziorvosra..
2020. ápr. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy gyógyszer nem okoz szepszist. A szepszist valamilyen fertőzés indukálja, amire nem reagál megfelelően a szervezet, és ilyen helyzetben nem jó szedni az ARB-t. De ahhoz előbb fertőzés kell és szepszis.

Amúgy annyi előnye van, hogy jobb a mellékhatás profilja, a vérnyomáscsökkentő hatása valamivel kisebb. De nem tartom indokoltnak, hogy lecserélte.

2020. máj. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!