Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyire normális, ha a...

Mennyire normális, ha a pulzus indok nélkül össze-vissza ugrál?

Figyelt kérdés

Úgy értem, alszom éjjel, nem ébredek fel egyszer sem, de a pulzusom 40 es 190 között ugrál. Ugyanez nappal, itthon ülök, olvasok, és a pulzus hirtelen 172, aztán lemegy 42-re, aztán egy darabig megint 60-70 közötti. Aztán hirtelen - nem mozgok, max a konyvet lapozom, szoval mozgas nelkul - megint felugrik 192-re, és így tovább. Naponta legalább ötször vagy hatszor felugrik nagyon magasra, aztán leesik nagyon alacsonyra, aztán beáll a normálisra. Amikor ugrál, akkor szúró fájdalmat érzek a mellkasomban.

Okosóra méri, de nem diagnosztizál, csak a számokat és az ábrát mutatja.



2020. máj. 12. 01:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Vagy elromlott az okosóra vagy sűrgősen próbálj orvoshoz menni mert ez biztos nem jelent jót. 192 az horror nyugalmi állapotban. Én nagyon szorpngó vagyok de egy pánikrohamnál is max 120at produkálok nyugalomban. A 42 meg nagyon alacsony átlag membernek. Még sportolónak is alacsony.
2020. máj. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nagyon nem normális. Nekem 60-65 szokott lenni, már ha 80-85-re felmegy nyugalmi állapotban, akkor is úgy érzem, hogy átszúrja a bordám.
2020. máj. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
rossz az óra
2020. máj. 12. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ne órával mérd hanem vérnyomásmérővel! Mondjuk 1 hétig, illetve akkor amikor az óra jelzi ezeket az értékeket, ha a héten ezt tapasztalod akkor pedig azonnal orvoshoz kell menni! Ez nem játék komoly problémád lehet ha eg tényleg igy van.
2020. máj. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Vérnyomásmérő is hasonlókat mutat, értelemszerűen nem mindig sikerül elkapni a 190-es pulzust, de gyakran mutat hasonló értéket. A vernyomasom sokszor van 100 alatt, 95/52 és hasonlók, és az alacsony vérnyomás mellé ír 120 feletti pulzust.

Ugyanez az okosóra sem a ferjem, sem a hugom karján soha nem mutat hasonló értékeket, ha egy hétig hordják, akkor sem. Csak nekem.

2020. máj. 13. 00:17
 6/17 anonim ***** válasza:
Akkor valami gond van, a helyedben azonnal felhívnám a háziorvost és ő majd tovább irányít szakrendelésre.
2020. máj. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Érdekes . Hány kiló vagy,nem vagy túlsúlyos ? Csak azért,mert én pl rövidtáv futó vagyok,és 180-as pulzusnál már keményen "fuldoklom" ,ezért nem nagyon tudom elképzelni,hogy te 190-es pulzussal alszol tovább,mint egy kisded ,vagy van egy kis mellkasi diszkomfort érzeted.

Mindenestre ha ez nem kamu, és így van ,ahogy leírtad,akkor orvoshoz kéne fordulni egyértelműen.

2020. máj. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Voltál vele orvosnál? Mit mondott az orvos? Érdekel mert nekem is vannak hasonló tüneteim csak nem megy fel olyan nagyon a pulzusom, max 150 ig. De ugyanígy ingadozik éjjel meg nappal is. Csak hogy én billegek éjjel fel is ébredek arra hogy rosszul vagyok és olyankor gyorsan ver a szívem
2020. máj. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

7#

Igen, túlsúly. És nem "kis mellkasi diszkomfort". Konkrétan fáj. Halálfélelem. Nem tudom megfogalmazni, milyen érzés a bal kezem kisujjáig tartó zsibbad-fáj erzes.

Ezen a napon (május 6) a legalacsonyabb pulzus 41 volt, a legmagasabb 199. De egész nap nyugi volt, szabadnapos voltam, szóval... itt egy link hozzá

[link]

8#

Nem voltam dokinál. Még.

2020. máj. 16. 00:59
 10/17 anonim ***** válasza:
És miért nem mész orvoshoz ? Egy orosz rulett így minden nap..
2020. máj. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!