Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyire normális, ha a...

Mennyire normális, ha a pulzus indok nélkül össze-vissza ugrál?

Figyelt kérdés

Úgy értem, alszom éjjel, nem ébredek fel egyszer sem, de a pulzusom 40 es 190 között ugrál. Ugyanez nappal, itthon ülök, olvasok, és a pulzus hirtelen 172, aztán lemegy 42-re, aztán egy darabig megint 60-70 közötti. Aztán hirtelen - nem mozgok, max a konyvet lapozom, szoval mozgas nelkul - megint felugrik 192-re, és így tovább. Naponta legalább ötször vagy hatszor felugrik nagyon magasra, aztán leesik nagyon alacsonyra, aztán beáll a normálisra. Amikor ugrál, akkor szúró fájdalmat érzek a mellkasomban.

Okosóra méri, de nem diagnosztizál, csak a számokat és az ábrát mutatja.



2020. máj. 12. 01:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Azóta is dolgozom, mint egy állat. Kolléga beteg lett :(
2020. máj. 16. 01:39
 12/17 A kérdező kommentje:

Ha esetleg érdekel valakit...meglett a diagnózis. Nem lettem boldogabb, mit ne mondjak. A kardiológus szerint egy hibás gén miatt örököltem (miután nem iszom, nem dohányzom, nem szenvedek AIDS-től stb.) Nem gyógyitható, és kb. másfél kiló gyógyszert kell szednem.

[link]

2020. jún. 28. 05:29
 13/17 A kérdező kommentje:

8-as válaszoló

menj el a dokihoz, kérj beutalót egy kardiológushoz. Az enyém szerint a gyerekek 50%-a örökli, és a huszonéves sportolók hirtelen szivhalálát is ez okozza. Genetikailag kellene módositani bennünket, mert gyógyitani nem lehet, csak enyhiteni a tüneteket. Lehet beültetni egy defibrillátort, ami kicsit csökkenti a hirtelen halál eséyét. Ha van gyereked, 12 éves koruk után érdemes ellenőriztetni az ő bal szivkamrájukat (korábban nem érdemes), főleg, ha erősebben sportolnak. Mindegy milyen neműek. Ha még nincs gzereked, akkor genetikai tanácsadásra menni érdemes. És, mert valószinűleg te is örökölted valakitől, érdemes a család többi tagjának is ellenőriztetni magát. Nekem a szokásos EKG után szivultrahangra kellett mennem, utána meg terheléses EKG-ra. Pillanatnyilag arra várok, hogy eldöntsék, hogy be akarnak-e ültetni egz defibbrilatort vagz elég a gyógysyer (folyamatos, 24 órás szivmonitorozáson vagyok 14 napig).

Én külföldön élek, lehet, hogy itt másképp kezelnek, máshogy itélik meg az állapotunkat.

2020. jún. 28. 05:53
 14/17 anonim ***** válasza:
Húh köszi, hogy leírtad. Nagyon sajnálom. :(
2020. jún. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A 8-as vagyok. Azóta én is voltam kardiológusnál és csináltak terheléses EKG-t meg 24 órás EKG-t meg szív ultrahangot is és azt mondták hogy a szívemmel nincs baj és hogy más okozza a tüneteimet.
2020. jún. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Végülmi lett a diagnózis ? Mármint a pontos neve. Köszi
2023. okt. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

[link]


Sajnos magyarul nem találtam hasonlóan részletes leírást. De a Google Translate egész jól lefordítja.

Korábban is írtam, most még egyszer: ha a családban volt hirtelen szívhalál, ha vannak ilyen tünetek, akkor orvos, mielőbb. És megvizsgáltatni a gyerekeket 12 éves koruk körül.

Én kaptam egy gyógyszert (Mavacamten/Camzyos), és végül nem adtak (eddig) sem szivritmus szabályozót, sem defibrillátort, és egész jól vagyok. Mondjuk rokinyugger lettem, és havonta kell szív ultrahang echora mennem, és évente 2x MRI.

Viszont lejárok úszni, kutyával sétálok, elvagyok, mint a befőtt :)

2020-ban azt mondták, hogy ha lefogynék, akkor akár 20-30 éves túlélési esélyem lehetne.

2023. okt. 31. 05:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!