Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Eltudom titkolni a gyógyszereket?

Eltudom titkolni a gyógyszereket?

Figyelt kérdés
Panikbeteg lettem és holnap megyek a pszichiaterhez eletemben eloszor. Soha semmien nyugtatot, gyogyszert nem szedtem. De valoszinu hogy kelleni fog. Nem vagyok mar kiskoru, de itthon nem szeretnem elmondani hogy hová megyek és ha esetleg gyógyszerre kerulne a sor azt sem. Nem értik meg itthon ezt a problemat es nem erzik at, azt mondjak fejben dol el minden fejezzem be. Probaltam de sajnos segitseg nelkul nem megy ugy erzem. Igy is tul sokaig huztam. A kerdesem az lenne hogyha esetleg antidepresszansra vagy frontinra, xanaxra kerulne sor szerintetek eltudom titkolni vagy durva mellekhatasai lesznek?
2020. máj. 14. 12:32
 1/8 szamo77db ***** válasza:
A mellékhatások nem egyformák minden embernél. Azt mondom, beszéld meg az orvosoddal, hogy félsz a gyógyszerek mellékhatásaitól. Biztos, hogy figyelembe veszi ezt, mikor felír neked valamilyen gyógyszert. Azt viszont nem tudom, hogy a szüleid elől hogyan tudod eltitkolni az esetleges gyógyszerszedést. Minden esetre elég furcsán állnak hozzá a problémádhoz!
2020. máj. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Berakod a táskádba, kész. Meglátják hogy beveszed, azt mondod vitamin. A mellékhatások szerepelni fognak a leírásban (gondolom enyhe fejfájástól a halálig minden lesz ott). Azt mi nem tudhatjuk, nekik mi fog feltűnni belőle.
2020. máj. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
En is feltem a mellekhatasoktol, en Escitilt kaptam es lassan emeltem. Egyebkent ismeros szitu, nalam sem fogadja el a csalad, vagyis mostmar igen. Elotte mondogattak, hogy kifordulok majd magambol, nem leszek soha tobbe onmagam, orjongo idiota leszek, megolom magamat ezekkel. Fejben kell eldonteni.. ja igen, fejben kell eldonteni, csak amig mondjuk ezzel fel ev mindennapos szenvedes utan lesz javulas, addig a gyogyszerrel 3 het utan mar viszonylag jol van az ember. Azert nem mindegy meddig kinoz es mennyire.
2020. máj. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Hát remélem a halál félelem nem lesz a mellékhatások között 😨 épp elég lenne a fejfájás vagy a hányinger. Egyébént utolsó neked mik voltak a mellékhatásai? Sokára szoktál hozzá.? Azóta jobban vagy mióta szeded?

2020. máj. 14. 12:51
 5/8 anonim ***** válasza:
A halalfelelmet te generalod tudatosan, legalabbis van rahatasod, meg ha nem is ilyennek tunik. Szorongasos zavarra, panikra kaptam (panikrohamom haromszor volt, ram a nagyon eris szorongas a jellemzobb). Egyszer-ketszer felriadtam ejszaka meg az elejen, hogy nagyon ideges vagyok, de felalomban pont nem erdekelt, igy ez nem maradt meg rossz elmenynek, siman visszaaludtam. Az almaim kuszak voltak es valosaghuek, napkozben ramtort neha-neha a szorongas erosebben, nehezen tudtam megnyugodni, mert fejben feltem, hogy mi tortenik velem. A libidom lecsokkent egy korulbelul 3 honapra, de aztan fokozatosan visszatert a normal szintre. Ha jol emlekszem a mellekhatasok masfel-ket hetig tartottak, es olyan 3-4 het utan kezdtem erezni, hogy jobb a kedvem, vidamabb vagyok. En fel szemet szedek belole masfel eve, az elejen segitett, hogy kicsit visszaterjen az eletkedvem, ne csak aludni akarjak egesz nap. A doki szerint ez nagyon mini adag, lehet csak placebo, de szerinte eleg mert nincsenek komoly tuneteim. Meg hat magamnak krealom na, mint az osszes panikos, ha le van kotve az agyam, akkor semmi bajom. Most igy masfel ev utan viszont tudok negativ hatast is mondani: azt vettem eszre, hogy a rovidtavu memoriam rengeteget romlott. Nehezen koncentralok (ez a gyogyszer elott is jellemzo volt ram, de nem ennyire), ha elkezdek olvasni akkor elkalandozik a gondolatom es ujra kell kezdenem az oldalt. A szorongasaim visszatertek, mindennaposak de kozel sem annyira erosek es intenzivek, mint a legeslegelejen. Szinte kizarolag csak gondolatokkal hozom elo, gondolom generalizalt szorongasom van, vagy effele. Igazabol ugyanabban az allapotban vagyok, mint mikor elkezdtem szedni a gyogyszert, annyi kulonbseggel, hogy ha jonnek a testi tunetek, probalok nem foglalkozni veluk. Telen akartam letenni a gyogyszert, mert ugy ereztem jol vagyok, de telen nem ajanlatos, aztan jott ez a koronavirus es felerosodtek ujra a tuneteim. Szoval most valaszthatok, hogy vagy emelek es talan ideig-oraig jol leszek, vagy lerakom es lehet maradok ezen a szinten, lehet, hogy rosszabb lesz.
2020. máj. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja es a nyugtato engem nem lenyugtat, hanem elaltat. Abbol is keveset szedek, 0,25mg-t, egy szemet per nap, elalvas elott. Lehet ez "butit", vagy legalabbis hozzajarul.
2020. máj. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor lehet tenyleg az a legjobb ha az ember ezt magaba kuzdi le csak sajnos nekem nem megy :/ nekem is igyvan hogyha lekotom magam vagy epp valamit csinalok akkor nem vagyok rosszul de mihelyst van egy kis idom vagy nem csinalok epp semmit akkor erzem hogy rosszul fogok lenni es elkezdek panikolni. Nem szeretek egyedul sem itthon lenni mert attol felek rosszul leszek. Lehet csak egy kis nyugatato kellene :/ nem antidepresszans
2020. máj. 14. 13:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Arra nagyon konnyen ra lehet fuggeni sajnos. Meg ha neked is ugy hat, hogy elalmosodsz tole, akkor hasznalhatatlan leszel napkozben.

A gyogyszer, az Escitil egy szerotonin visszavetel gatlo, ami lesarkitva annyit tesz, hogy a boldogsaghormonok tovabb tevekenykednek az agyban, igy az embernek jo kedve lesz, idovel sok kis szerotoninos receptor alakul ki. Es ha az embernek jo kedve van, akkor kevesbe szorong. Ha hosszutavon van jo kedve, akkor "el is felejti" milyen szorongani, igy a gyogyszer lerakasa utan sem valoszinu, hogy visszaesnek. Akik viszont erzekenyek, agyalosak mar a szemelyisegukbol fakadoan is visszaeshetnek. Atmenetileg nincs testi tunet, hiaba agyalgatnak. Ezt a gyogyszer akadalyozza meg. De ha leteszi az antidepit, mar nem fogja vissza semmi a testi tuneteket. Igazabol a gondolkodasmodot kell atformalni, ami gyogyszer nelkul lehet hosszadalmas es kimerito is. Erre nagyon jo a sport, ugyanazt a hatast eri el, mint az antidepi, csak lassabban. De kepes az agy fejlodni, uj idegpalyakat kialakitani, alkalmazkodni, csak dolgozni kell rajta. :)

2020. máj. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!