Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért fáj sokszor a hasam? És...

Miért fáj sokszor a hasam? És miért félek a hányástól?

Figyelt kérdés

Ha el kezd fájni a hasam mindig arra gondolok hogy hányni fogok amitől nagyon rettegek és nagyon utálok és egyszerűen pánikolni kezdek. Eléggé hasfájos vagyok kicsi korom óta de úgy emlékszem akkoriban még nem féltem annyira a hányástól.

Akkoriban kezdődhetett amikor 9.ben a sok iskola stressz és egyebek miatt eléggé sokat hánytam éjjelente. Akkor enni is alig mertem...



2020. máj. 19. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Senki nem szeret hányni...

Lehet gyomorfekély pl, azt okozhatja stressz. De többre mennél vele, ha kivizsgáltatnád magad.

2020. máj. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a hasfájós kérdésre nem tudom a választ, de a félelemre lehet. Keress rá az emetofóbia kifejezésre, mert így lehet, hogy te is azzal küzdesz. Olvasgass egy kicsit, te tudod, hogy mennyire jellemzőek rád a "tünetek".


Az elsőnek pedig üzenem, hogy ez az a mondat, amit az összes emetos utál. Sajnos ez nem annyiból áll, hogy valaki nem szeret hányni, ez egy fóbia, egy mentális betegség, ami nagyban befolyásolja az illető mindennapi életét.

2020. máj. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Huhhhh ugyanez vagyok mintha én írtam volna
2020. máj. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
2-es fóbiát nem csak szakember állíthat? Mármint nem kell ahhoz kivizsgálás, hogy fóbiának lehessen hívni? Tudom hogy létezik ilyen, de nem kell minden félelmet fóbiának titulálni. Èn rettegek a fulladástól, olyannyira, hogyha filmben valaki víz alá kerül hosszabb ideig, kezdek rosszul lenni. Mégis merek úszni.
2020. máj. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem rég írtam le a saját történetem. Keress rá, hátha segít! 'Hányás fóbia enyhíthető'. De ha bármi kérdésed van, ha tudok, szívesen segítek.


Nyilván, ha hivatalos diagnózist kellene írni, azt szakember állítaná ki, hogy lehessen pl. vényre gyógyszert kapni, de nem lehet bogyót szedni rá, mert nincs! :D Legfeljebb pszichiáter ír fel stresszoldót, ezt-azt.

De azért erre hasznos a világháló, hogy meg lehet találni rajta mindent. Akár igen, tünet leírása alapján, ami annyira egyértelmű, magára ismerhet valaki. Én is, amikor olvastam a tüneteket, alig akartam elhinni, hogy ez így le van írva!!!

Ezzel a BETEGSÉGGEL nem túl rég óta kezdtek foglalkozni a szakemberek. Sajnos egyenlőre nem is igazán tudnak rá gyógymódot, pedig jó lenne!

2020. máj. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 Ebben igazad van, én sem voltam szakembernél, de nekem olyan tüneteim vannak, hogy 100%-ig biztos vagyok benne, hogy ez a helyzet. Nem merek emberek közé menni (csak ha muszáj), a nap minden órájában eszembe jut, rosszul vagyok ha valaki csak a hányás szót kimondja, amikor rosszul voltam, meg akartam ölni magam, hogy megakadályozzam a hányást, rémálmaim vannak, amelyekben én, vagy valaki más hány, és kb. ovis koromtól kezdve emlékszem az összes hányásomra. Van, amikor a semmiből jutnak eszembe, és elkezdek reszketni. Emlékszem, hogy kicsi koromban kétszer hánytam ugyanattól a kajától, és azóta nem eszem. Betegesen sokat mosom a kezem, nem nyúlok kilincsekhez, télen vírusszezonban még emberekhez se nagyon. Az iskolák bezárása előtt mindenki röhögött rajtam, mert azt hitték, hogy a koronától félek ennyire. De nem, korona előtt is csináltam.


Szóval nem fogalmaztam jól, de úgy értettem, hogy ha nagy hatással van a kérdező életére, akkor valószínűleg az. De azért nyilván nem árt szakemberhez menni, ha ő úgy nyugodt.

2020. máj. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!