Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan oldjuk a belső feszülts...

Hogyan oldjuk a belső feszültséget? Van gond dögivel!

Figyelt kérdés
2010. júl. 30. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Szépen lassan el kell kezdeni csak a szépre koncentrálni. Mindenkinek van valami jó az életében, ezt kell megtalálni és eköré építeni mindent.

Amúgy tudom, hogy nem könnyű, mert én is voltam depis és feszült is, aki csak hajt, hajt és hajt és aggódik és kiborul és minden csak nem boldog. Az első lépés, hogy rájösz, ez nem mehet így tovább (gondolom kb itt tartasz) a többi pedig, hogy szó szerint kényszerítsd magad, hogy ne a rosszat lásd és aggójd, hanem csak azt nézd, hogy mi a jó... idő, nem mondom, hogy nem, de egy kis önfegyelem és átbillentheted a gondolkodásod a másik irányba.

Én már nem aggódom, jól érzem magam. Rájöttem, hogy sokkal kevesebb gond van az életemben, mint ahoyg én azt képzeltem. És ha van is valami, amiért izgulni kéne már nem izgulok, mert tudom, hogy úgyis megfog oldódni. Mert minden megoldódik.


Az én vezérfonalam amúgy ez volt:

"Meg kell tanulnunk vágyakozni az után, ami a miénk." Simone Weil

2010. júl. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mégegy ötlet, az első kiegészítéseként. Fogj bele valami új dologba.
2010. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A beszéd egy jó módszer a feszültség enyhítésére. Ha nem tudsz beszélni arról a dologról, akkor mozogj, hallgass zenét, és próbálj megnyugodni!
2010. júl. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket és várom a többi hozzászolást:) a vezérfonal szlogen nagyon tetszik:)alkalmazni fogom
2010. júl. 30. 21:31
 5/10 anonim válasza:

A mozgás, a zene, a tánc nagyon sokat segít a feszültség feloldásában, és az is, ha van valaki, akinek beszélni tudsz róla.

A lényeg, hogy bármilyen rossz kedved van, vagy negatív érzéseid, engedd át Magad nekik, éld meg azokat is, mert ha görcsösen ellenkezel, csak rosszabb lesz, mennél jobban küzdünk valami ellen, annál jobban a hatása alá kerülünk.

Mozgásra visszatérve, olyat csinálj, ami solat kivesz Belőled, gyalogolj hosszú távon, fuss sokat, biciklizz, olyat csinálj, aminek a végén nagyon kellemesen elfáradsz.

2010. aug. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:)ezzel csak egy baj van van egy 16honapos fiam és nem engedhetem meg magamnak hogy elengedjem magam negativba és biztos ez is a baj ezért vagyok ilyen feszült:(
2010. aug. 5. 08:47
 7/10 anonim válasza:

Dicsérd és jutalmazd meg magad ha valamit jól megcsináltál, megoldottál.

Tedd fel a kérdéseket magadnak.

Minden gondodra írj fel néhány megoldási lehetőséget, jó forgatókönyvet (hogyan alakulhat jól), és hogy te miket tehetsz meg (és közülük mitől húzódozol, mit halogatsz). Ne halogass, tedd meg azokat is, amikhez nagy levegőt kell venned. Tervezz előre mindig pár napra: miket fogok tényleg megtenni?

Ha tudsz angolul: [link]

2010. aug. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én is sokat szenvedtem emiatt, és kikészült tőle a gyomrom. A lényeg, hogy ha feszült vagy, ne fojtsd magadba, mert károsítod vele az idegeid, a szervezeted, és lelki, pszichés gondjaid is lehetnek belőle. Engem módszeresen kikészített éveken át a munkám, és a családom, esténként a nap végén futok egy-két kilométert levezetésként, járok latin táncra, és elkezdtem taekwondozni, ami igencsak hatékonynak bizonyult. Már nem kiabálok, és nem örülök meg attól, hogy legszívesebben kitekerném valaki nyakát. Minden feszültséget és fölös negatív energiát le tudok így vezetni. Nekem bevált! És azóta persze a közérzetem is sokat javult..
2010. aug. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az én variációm..az egyik: ha valami rosszul sül el,emeld fel a jobb kezed,nyújtsd ki az ujjaid,és mintha integetnél,rajzolj a tenyereddel egy "szivárványt" és mondd hozzá,hogy nemszámít...a másik..ha betelik a pohár,fogj egy lapot,felezd meg gondolatban és a baloldalra szépen soronként írj fel mindent ami rossz..ha ezzel megvagy,fogj egy vastag fekete filcet,tollat..stb..és húzd-satírozd át az első sort,hogy egy betű se maradjon épen,közben mondd el 2x akár hangosan is,hogy töröl,töröl...ezzel jelzed az agyadnak,hogy vége a problémának...és írd fel ugyanabba a sorba jobb oldalra JELEN időben,ugyanazt a dolgot,csak épp a pozitív verzióját...a lényeg,hogy ne használj tagadást...és a végén ha soronként megcsináltad,olvasd el az egészet akár többször is,tedd fel a hűtőre,stb...

pl:

az a rohadt csap már megint csöpög és az agyamra megy (áthúzás-töröl,töröl)-> a csap tökéletesen működik,szeretem,hogy egyenletesen folyik a víz belőle.. (és nem azt írod,hogy a csap már nem csöpög)


akár milyen hülyeségnek tűnik,használ..

2010. aug. 7. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MaryssCsajSzlee válasza:

Olvasd el A TITOK c. könyvet. Nagy jó dolgok vannak benne.

A másik pedig van jobb agyféltekés rajztanfolyam is, ahol nem csak rajzolni tanulsz meg,de a feszültség levezetést is megtanulhatod.

2010. aug. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!