Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikbetegségre milyen gyógysz...

Pánikbetegségre milyen gyógyszert fognak írni?

Figyelt kérdés
Kezdődő pánikbetegséggel diagnosztizáltak. Egyenlőre még csak 0,25-ös xanaxot kaptam mert nem sokszor fordult elő roham. Viszont mára egyre gyakoribb és nem hat a xanax kb 2 rohamnal probalkoztam vele de nem segített. Azt mondta a doki ha nem segít menjek vissza és ír fel antidepit. Itt milyen gyógyszerek jöhetnek szóba? És ez tényleg megszünteti a rohamokat?
2020. máj. 28. 15:43
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

Első vagyok és igen, már a kibeszélés is sokat segít. De vannak a kibeszélős terápiákon túl sokkal hatékonyabb módszerek, technikák is.


Sajnos a terapeuták nem olcsók és még az sem biztos, hogy rögtön elsőre az "emberedre" akadsz. De egyszer muszáj - vagy inkább fontos - lenne. Jobb, mint életed végéig a következő rohamtól rettegni.


Hány éves vagy? És hol laksz?

2020. máj. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
de frontin vagy xanax tökmindegy alprazolám mind a kettő, úgyhogy mindegy melyiket szeded mert ugyanaz mind a kettő
2020. máj. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

10.


Érdekes, a gyógyszer mellett ugyan úgy rosszul voltam, csak bealudtam órán, buszon, otthon.


Abbahagytam,és felfogtam bizonyos dolgokat emberi aggyal, és képes lettem kezelni a rosszulléteket. Ennyi :)

2020. máj. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

13 akkor te nem voltál igazi pánikbeteg mert aki pánikbeteg az bizony nagyon durva rosszulléteket produkál

Ezért kell szedni a Frontint vagy Xanaxot

Meg lehet szokni mind a kettőt, én például egyszer sem aludtam el tőle

Csak az elején álmosit, pár hét és megszokod

2020. máj. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Akkor sincs jo hatassal az agyra. En minden nap beveszek egy 0,25ot masfel eve elalvas elott az antidepi melle. Eszrevettem mar ennyitol is, hogy sokat romlott a rovidtavu memoriam. Ha nem szeretnel antidepit szedni, probalj ki mas modszereket. Magnezium, B vitamin, esetleg Brandenburg Neuro, citromfu tea es rendszeres intenziv testmozgas. Nagyon jo ra a futas, de en azt vettem eszre, ha jol kisirom magamat, akkor vagy 2 napig a rosszulletnek nyoma sincs. A kibeszeles is tud hatekony lenni, nalam nem valt be. Az antidepi felgyorsitja a folyamatot, gyorsabban meggyogyulsz. Antidepi nelkul is ugyanezt el lehet erni, csak joval lassabban es akar kudarcokkal megspekelve. Nekem masfel ev utan nem hat mar az antidepi, mindennaposak a szorongasaim. Probalom figyelmen kivul hagyni, hisz ez csak egy erzes, olyan, mint az ehseg, vagy az izomlaz. Ha hozzaszoksz, rajossz, hogy amugy nem kell tole felni, illetve arra, hogy te iranyitod, akkor el fog mulni. Igy "szembemenni" vele a legnehezebb, de tenyleg mukszik, nekem az aprocska rosszulleteket sikerult mar ezzel elcsititani.

2020. máj. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
En is probalok szembe menni vele van amikor sikerul van amikor nem. Amikor nagyon ramjon a semmibol akkor nem megy felul kerekedik rajtam es mar csak azon kapom magam hogy rohangalok ki be a hazba ugy ver a szivem hogy majd meg halok es azt erzem megfogok halni. De ezzel sem jobb hiaba rohangalok. Kapkodom a levegot ossze vissza kozbe rajtam van a hanyinger a hasmenes es minden
2020. máj. 28. 17:13
 17/37 anonim ***** válasza:
Én is voltam pánikbeteg. Nem írtak fel semmilyen gyógyszert. Pszichológushoz küldtek és meggyógyultam, hosszú évek óta tünetmentes vagyok. :)
2020. máj. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Háromféle megoldás van, egy kicsit függ a probléma súlyosságától is.


1. Elmegy pszichológushoz - terápiába - és meggyógyul, gyógyszer segítsége nélkül.

2. Úgy dönt, hogy gyógyszerrel oldja meg magát a problémát.

3. Átmenetileg - segítségképpen - szedi a gyógyszert és ezzel párhuzamosan terápiába kezd. Amikor már tudja, abbahagyja a gyógyszert, és később majdan a terápiát is.

2020. máj. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
De hogy képzeljek el egy beszélgetést pszichologussal? Még is hogyan tudna segíteni azokon a dolgokon amik a múltamban történtek?
2020. máj. 28. 19:00
 20/37 anonim ***** válasza:

Kérdező, megváltoztatni nem fogja tudni a múltadat. De sokszor segít az is, ha már beszélni mersz róla.

Bizonyított tény, hogy a trauma gyakran azért nem feldolgozható, mert nincs, akinek a környezetedben el mernéd mondani. Pl. mert attól félsz, hogy senki nem fogja elhinni neked.

2020. máj. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!