Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől fájhat a gyomrom? Min...

Mitől fájhat a gyomrom? Min kellene változtatnom? Talán pszichoszomatikus?

Figyelt kérdés

Már 3. hete, úgy 1-1,5 napon keresztül fáj a gyomrom, hányingerem van,néha émelygek és ez nem hagy aludni sem, így másnap csak szenvedek, fáradt vagyok. Általában fel is van puffadva a hasam, hasmenésem nincs és hányni sem tudok, de múlthéten csak kierőltettem magamból,azért az nagy megváltás volt 7:20-kor úgy, hogy előtte már hajnali 2 óta fent voltam,sőt, előtte sem aludtam, mert kavargott a gyomrom,és csukott szemmel próbáltam pihenni.

Az előző két esetnél ami beüthetett: 1.rosszullét estéjén ->túrós csusza jó gazdagon, 2x is szedtem, majd este fröccs(1 pohárral),erőspaprika este 11kor ,akkor vacsoráztunk, valószínűleg szétbombázta a gyomornyálkahártyám.

2. alkalomnál -> vörösbor (1 pohárral), mellette már odafigyeltem jobban a kajára= nem ettem elalvás előtt, főleg nem fűszeres, erős dolgokat.


Most a 3.alkalommal, ami tegnap volt,az alábbiakat fogyasztottam:

Reggel vajas pirítós teával, délben húsleves, hozzá kakaspörkölt főtt krumplival, körtés rostoslé. Délután 1,5 sajtos-tejfölös lángos kihűlten,aztán 1 szelet lúdláb torta. este fél 9-kor egy szelet vajas-sonkás kenyér kígyóubival, paradicsommal.

Ezekben mi lehet a gyomromnak megterhelő? Alkoholt nem ittam... Szerintem egyik kaja sem nehéz, max. a lángos, de az kicsi volt, és jól esett.

Elaludtam 10-kor, majd 1-kor valami szörnyű érzéssel ébredtem, na onnanstól 4-ig nem aludtam semmit, bevettem egy szem Quamatelt, aztán vártam a csodára,közben volt vagy 120 a pulzusom, de ez valszeg a hányinger miatt jött ki rajtam. Gondolom elfáradtam ,így sikeresen el is aludtam 6:10-ig, azóta fent vagyok, egész nap fel vagyok puffadva, alig ettem, nincs nagyon étvágyam sem, viszont mégis üresnek és korgónak hallom a gyomrom. Reggelire újból pirítóst ettem(natúran), citromos vízzel, aztán ropit,háztartási kekszet rágcsáltam, majd délben megettem egy kis borsólevest + bolognait (sovány húsból,nem zsírosan). Azóta egy almát fogyasztottam, sok vizet ittam egész nap,most du.megint bevettem egy Quamatelt ,nagymamám ajánlására.

Lelkileg nem vagyok problémás időszakban ,nem hiszem,hogy lenne hozzá köze. A nemrégiben kialakult kapcsolatomból lévő barátommal aludtam, mind3 ilyen gyomorfájós alkalommal, ezenkívül még nem is aludtunk együtt, de most ő volt itt, és mégis így jártam(azt hittem, hogyha számomra ismerős környezetben eszek,akkor elmúlik a gond). Nem érzem, hogy szorongtam volna azért, mert vele vagyok, +hogy ugye ő egy új ember az életemben.

Valaki tudna tippet adni, mit tehetnék?

Érdekes viszont, hogy amikor elmentünk bulizni korábban a barátnőimmel, sokkal többet vagy különbözőbb dolgokat is megittam, mégsem volt semmi bajom.

Még most tegnap jobban helyre is tudtam tenni a tüneteimet, viszont mikor előző 2 alkalommal ott aludtam nála, gyógyszert sem vittem, és még jobban szenvedtem.Akkor még a hasam is ment, szerintem a bort nem bírom. Annyira kellemetlen volt, 20 percenként a mosdóba mentem, mert azt hittem,elhányom magam, mindig fájlaltam a gyomorszájam... Több óra után sikerült csak megváltanom magam. Most itthon viszont nem kellett hánynom, talán jobb volt picit, de fáztam is, így tiszta görcsben volt az egész hasam,dideregtem...

Ki kellene vizsgáltatni,vagy elég az odafigyelés?

Köszi !:(

20/L



2020. jún. 2. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Valaki nem szokott bántani? Mert azt mondják a sok lelki bántás miatt is lehetnek ilyenek
2020. jún. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, azt már kiküszöböltem. Elköltöztem otthonról idén januárban,azóta folyamatos lelki bántalmazás szerencsére nincs jelen az életemben.
2020. jún. 29. 10:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Hmm.. Nem tudom sajnos,talán ezt egy doki tudná megmondani
2020. jún. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!