Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Körömágyat megsértettem és...

Körömágyat megsértettem és most vettem észre, hogy egy kb. a sérüléstől 3cm-re egy piros csík van, vérmérgezés?

Figyelt kérdés
Kiskutyánk elásta a játékát a földbe, azt szedtük ki, aztán észrevettem, hogy vérzik az ujjam. Bementem, szappanos vízzel lemostam (mert földes is volt) és igazából nem foglalkoztam vele. Így kb. 2-3 óra elteltével most vettem észre, hogy a sebből kiindulva egy pirosas csík kezdett felfele vonulni az ujjon. A csík nagyjából a sebtől 3cm. Forduljak orvoshoz?
2020. jún. 4. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:

A tetanusznak - ha arra gondolsz - nincs köze a piros csíkhoz, ez legenda. Nincs ilyen szemmel látható jele. Az a bizonyos piros csík nyirokérgyulladás, tehát egész más.


Akkor kell aggódni, ha a seb mély és kosz került bele. Ugyanis ez a baci a levegőtől elzárva tud jól szaporodni. Felteszem a körömágysérülésed kifejezetten felszínes. A földben jó eséllyel volt tetanusz baci, de a körülmények egyáltalán nem alkalmasak a szaporodására, így nincs mitől tartanod. (Bár a földes, koszos sebet okos dolog lett volna jól kimosni és lefertőtleníteni.)


Ha viszont tényleg mély sebről van szó, akkor irány az orvos! Akkor is, ha nincs piros csík.

2020. jún. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A mutató ujjam körömágya (a körmöt körbevevő bőr) sérült meg. Ilyen esetben mi számít mély sebnek?
2020. jún. 4. 17:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Legenda, vagy sem, én a kérdező helyében elmennék dokihoz egy tetanuszra, az úgyis véd - ha jól emlékszem - 2 évre.
2020. jún. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, holnap mindenképp elmegyek.
2020. jún. 4. 19:34
 5/5 anonim ***** válasza:

A piros csíknak nem a tetanuszhoz van köze, hanem a vérmérgezéshez.

De én is inkább megnézetném.

2020. jún. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!