Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem hat a gyógyszer a fejfájás...

Nem hat a gyógyszer a fejfájásomra, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Mindig is fejfájós voltam, minden frontot megérzek, úgyhogy ez a mostani időjárás eléggé megisel. Eddig mindig elég volt egy Advil kapszulát bevennem, mindegy milyen erős volt a fájdalom, viszont most egy hónapont belül háromszor is előfordult, hogy meg sem éreztem a gyógyszer hatását. Persze egyből a legrosszabbra gondolok, hogy agydaganatra nem hatnak a gyógyszerek, de más tüneteim nincsenek. Előfordult már valakivel hasonló? Már azon is gondolkozok, hogy elugrok a háziorvoshoz, ha nem javul a helyzet.

2020. jún. 11. 14:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10, gondolom szervi bajod neked sincs.

Neurológis nekem 3,5 éve azt mondta, hogy a nők kb 10 %ának fáj a feje... szedjek fájdalomcsillapítót és tanuljak meg vele együttélni

2020. jún. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Keresztbe kasul vizsgáltak, tele vagyok negatív leletekkel. Ja, tanuljunk meg vele élni! Annak is ezt az állapotot kívánom, aki ilyen remek tanácsokat ad. És a baj az, hogy a fájdalomcsillapítók javarészt nem hatnak. A migrénre a rohamoldó igen.
2020. jún. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem többen tanácsolták a diétát, patikus és a kollégám hasonló panaszokkal küzdő felesége is, aki kínjában már természetgyógyászhoz ment és ott hallotta. És tényleg használ, mondjuk én pár havonta elcseszem, de amúgy sokat segít.

Minél kevesebb szénhidrát, szóval se kenyér, se rizs, se cukor, semmi krumpli, semmi tészta, semmi édesség.

Vagyis zöldség, alacsony ch tartalmú gyümölcs, hús, olajos magvak. 2-3 hét után kezd hatni.

2020. jún. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ma már nagy divat mindent diétával megoldani, vagy legalábbis attól remélni a nagy csodát. De sajnos nagyon keveseknél válik ez be. Aki ilyen hosszútávon küzd a fejfájással és számos orvost meglátogatott ez ügyben annál egyébként alap, hogy a fejfájás naplónak tartalmaznia kell, hogy milyen étel váltotta ki esetleg a fájdalmat. De akinek napi szinten fáj?
2020. jún. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Elég szomorú ilyen kommenteket olvasni, hogy egyrészt ennyi embert érint ez a probléma, másrészt hogy az orvosok csak legyintenek rá, ha nincs szervi baj a háttérben. De azért elgondolkoztat az egész, mikor lesz ekkora "népbetegség" a fejfájás? Talán az életmódunkon kellene változtatni, nem csak a diétára és több folyadékra gondolok, hanem pl. stresszmentesebb életre, mert nálam szerintem ez lehet a probléma gyökere. Mert mindegy mit mondanak a dokik, nekem senki ne mondja, hogy egy állandó fejfájás normális, és csak meg kell tanulni együttélni vele..valami oka biztos van, és erre kellene rájönni a tünetek kezelése helyett, de persze ez a legnehezebb része az egésznek.

Kitartást mindenkinek, remélem sikerül találnotok valami megoldást! Egyébként a természetgyógyászat sem tűnik rossz ötletnek, ha már a gyógyszerek nem segítenek, egy próbát mindenképp megér.

2020. jún. 12. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!