Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért fájdul meg a fejem, ha...

Miért fájdul meg a fejem, ha melegben, napsütésben nehezebb fizikai munkát végzek? Pl. fűnyírás vagy egyéb nehezebb kerti munka.

Figyelt kérdés

Folyadékpótlásra szoktam ügyelni, de ettól függetlenül lehet a folyadékveszteség miatt, ha sokat izzadok? Vagy a napszúrás miatt? Mert eleve nem szeretem a tűző napfényt, kerülöm is, ha lehet.

Más is van így, hogy kínzó fejfájás gyötri nyáron, napfényben, fizikai munka után?

Erős fejfájásról van szó, remegéssel, rossz közérzettel.



2020. júl. 2. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sapkát teszel a fejedre? Napszemüveg? Nekem úgy nem fájdul meg a fejem, pedig amúgy elég érzékeny vagyok a napsütésre.


Ha sok órán keresztül dolgozol napon, akkor nem csak a víz pótlására, hanem a só és egyéb elektrolitok pótlására is szükég van. Egy darabig képes fedezni a szervezet a kiizzadt sókat, mert a táplálékkal sokat (gyakran túl sokat) viszünk be, de elég szűkösek a készletek, mert keveset tud tárolni a szervezet úgy, hogy azonnal mozgósítani is tudja a készletet.


A legegyszerűbb kitapasztalni (bár amúgy mérni is tudják, hogy mennyi nátriumot vesztesz izzadás közben). Ha iszol, iszol, és ugyanolyan szomjas maradsz, akkor valószínűleg az elektrolitok hiánya a gond. Ha a szád körül a só lenyalásától ezután enyhül a szomjúság, akkor szerintem tuti az volt :-) Azt is szoktam érezni, hogy fura íze lesz a csapvíznek, ha sópótlásra lenne szükségem.


Normál esetben ilyenkor elég, ha valami sós dolgot eszel (pl. keksz, gyros, grillcsirkeszárny). Ha viszont ez a munkád és egész nap a negyven fokban tolod, akkor érdemes valami állóképességi sporthoz való izotóniás italt innod, vagy ehhez való sótablettákat enni, mert ezekben nem csak konyhasó, hanem más sók is vannak (magnézium, kálium), amikre szintén szükséged van.

2020. júl. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Napszúrás, cukorbetegség, bármi. Miért dolgozol a napon, ha érzed, hogy rosszul vagy tőle?
2020. júl. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vér besűrűsödik (pl. erős izzadás miatt), akkor megnőhet a vérnyomás is.
2020. júl. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!