Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális hogy a herpeszem...

Normális hogy a herpeszem kijött, és nagyon rossz a közérzetem, illetve hőemelkedésem is van?

Figyelt kérdés
Iszonyúan fáj.. próbálom hűsíteni fújni kezelni.. normális hogy az egész közérzetemre kihat ez a herpesz? Legszívesebben az ágyból sem kelnék ki.
2020. júl. 15. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, normális.
2020. júl. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hol található a herpesz? Ha a szájon belül akkor az afta. Attól is lehet láz.
2020. júl. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A szám felett az orrom alatt. Hatalmas. Nagyon faj :(
2020. júl. 15. 13:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem afta. Gyógyszertári kenőcsöt vegyél. Az helyrehozza pár nap alatt. Mást nem nagyon tudsz tenni.
2020. júl. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kend be herpesz kenőccsel és szerintem vegyél Epavir tablettát is, nálunk ez nagyon bevált, gyorsan elmúlik tőle.
2020. júl. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Lizint szedtem de sz.rt sem ér :(
2020. júl. 15. 15:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért írtam hogy kenőcs. Nem szemes gyógyszer. Zovirax kenőcs.
2020. júl. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az Epavir fiamnak nagyon bevált, ha első naptól szedi, akkor nem jön elő nagyon a herpesze, illetve gyorsabban gyógyul, nem lesz olyan ronda hólyagos.
2020. júl. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy amióta szedi ritkábban jön elő.
2020. júl. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Időnként társulhat hőemelkedés/láz a herpesz mellé. Tudom, szar érzés, nekem is volt már ilyen. A herpeszre - még hőemelkedés nélkül is - érdemes vényköteles gyógyszert szedni. Háziorvos kérésre telefonon felírja e-recepten az aciklovir tartalmú tablettát (pl. Aciclovir AL, Herpesin, Telviran). Alapesetben 5 napig napi 5x, kb. négy óránént kell szedni - de az orvos úgyis elmondja a részleteket. Legközelebb a legelső bizsergő érzésnél írasd fel, mert akkor hat igazán, ha minél hamarabb megkezded a kezelést. Ha már kijöttek a hólyagok, akkor nem biztos, hogy ugyanolyan hatásos. A Betadine oldat (széles spektrumú bőrfertőtlenítő) is segíti a gyógyulást az érintett bőrfelületre kenve - persze ezt a sötétbarna színe miatt csak akkor érdemes használni, ha otthon vagy.
2020. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!