Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az miért van, hogy nekem...

Az miért van, hogy nekem nagyon élénk álmaim vannak szinte minden este, a többségükre még másnap is emlékszem mások pedig sosem tudják visszaidézni az álmaikat? Azt mondják ők nem szoktak álmodni pedig elvileg minden ember szokott.

Figyelt kérdés
2020. júl. 20. 09:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Anyukám is azt mondja, hogy ő szinte sose álmodik, őt nem is érdekli a téma, azt mondja, hogy éjjel ő pihenni szeretne, nem álmodni. Én sokszor emlékszem az álmaimra, elég részletesen, és arra is, hogy közben mit éreztem. Néha fel is írom őket. Előfordult, hogy egy éjjel 4 különböző álomra is emlékeztem, persze nem mindegyikre azonos részletességgel.


Szerintem ez attól is függ, hogy kit mennyire érdekelnek az álmai. Az enyémnek elég izgalmasak, sokszor álmodok olyat, amilyet szeretnék, volt már többször tudatos álmom is. Vannak időszakok, amikor fáradt vagyok, nem érek rá ilyeneken gondolkodni, olyankor kevesebbet álmodok.


Az sem mindegy, hogy mennyire vagy fáradt este. Az sem, hogy mennyit alszol, és melyik alvásfázisban ébredsz fel, magadtól, vagy az ébresztőtől. Sőt, az se mindegy, hogy mennyit mozogsz, mennyi stressz ér, mit ettél, ittál. Ez egy elég összetett dolog.

2020. júl. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Majdnem minden nap van. Pedig különösebben nem izgat az álomfejtés. Túl izgalmasak mrg rémületesek szívesen lemondanék róluk. Szóval nem hiszem, hogy ez egy önként választás lenne.
2020. júl. 20. 12:30
 3/11 anonim ***** válasza:

De most is foglalkozol vele, hiszen erről írtál kérdést. Ha zavarnak ezek az álmok, akkor akaratlanul is gondolsz rájuk, arra, hogy jobb lenne nélkülük, tudat alatt is foglalkozol velük. Nem a konkrét álmokkal, nem az álomfejtéssel, hanem a ténnyel, hogy álmodsz, álmodni fogsz.


Sajnos nem tudom, esetedben mi lenne a megoldás, mert minél jobban próbálunk nem gondolni valamire, annál inkább arra gondolunk. :/


Próbáld megfejteni, hogy miért álmodsz ilyeneket. Ezt csak te tudod megtenni, az a fontos, hogy neked mit jelentenek. Lehet, hogy a való életben történt veled valami, vagy stresszes vagy, szorongasz, esetleg valami foglalkoztat, ami éjjel ilyen álmok formájában csapódik le.


Esetleg próbálj az alvásod minőségén javítani. Aludj eleget, kelj fel és feküdj le mindig ugyanakkor. Este ne egyél nehéz ételeket, ne igyál cukros lötyiket. Lefekvés előtt már hanyagold a telefont, számítógépet. Próbálkozhatsz különböző gyógyteákkal is.


Utánanézhetsz a tudatos álmodásnak is. Ha felismered, hogy alszol, akkor más irányba terelheted az álmodat. Vezess álomnaplót, keresd meg azokat a dolgokat, amik sokszor előfordulnak az álmaidban. Ezeket írd fel, jegyezd meg, és amikor nappal találkozol egy ilyennel, akkor teszteld le, hogy ébren vagy, vagy álmodsz.


Én például gyakram vásárolok boltban álmomban. Tolom a kocsit és csak pakolom befelé a dolgokat. Ezért amikor nappal elmegyek bevásárolni, mindig ellenőrzöm, hogy ébren vagyok-e. Sok ilyen teszt van, néhány feltűnő, néhány nem. Én elmondom magamban, hogy ki vagyok, hogy kerültem ide, mit csináltam ma. Megnézem többször az órámat, hogy ugyanazt mutatja-e. Leveszem a szemüvegemet, és megnézem, hogy látok-e nélküle. Egyik sem feltűnő, senki nem veszi észre hogy ránézek az órámra vagy megigazítom a szemüvegemet. Ha pedig kiderül, hogy alszok, akkor olyan irányba terelem az álmomat, amihez éppen kedvem van.

2020. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem iszom cukros lötyiket semmikor és a többi dolgot sem csinálom lefekvés előtt. Semmi kedvem álomnaplót vezetni egyáltalán nem érdekel a jelentésük. Attól, hogy feltettem ide egy kérdést még nem foglalkozom ezzel egyész nap. Ha elolvasod a kérdést figyelmesen csak az érdekelne mi az oka ennek? Felnőttek válaszaira lennék kíváncsi, akik esetleg jártasak a témában.
2020. júl. 20. 14:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Látom neked semmi nem jó.


Hol írtam, hogy meg kell fejtened a jelentésüket??? Csak meg kell találnod, hogy mi a közös bennük. Ezt csak azért írtam, mert te "szívesen lemondanál róluk". Na ez a módszer pont erre jó. Ez nem ezotéria, a tudatos álmodás tudományosan vizsgálva és bizonyítva van. De ha mégse akarod ezeket megszüntetni, akkor nekem aztán tök mindegy, hogy mit csinálsz.


És de, foglalkozol velük. Nem tudatosan, tehát nem fogsz róla tudni, de attól még így van. De jó, ne higyj nekem.


Hogy mi az oka? Leírtam.


Tessék, itt egy felnőtt válasza, akinek elege van abból, hogy egyeseknek semmi nem jó.

2020. júl. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem kérdésemre válaszoltál ez az egyetlen problémám. És még mindig nem foglalkozom velük egész nap, talán ezt hagy tudjam jobban nálad! Egyebként visszagondva semmi közös vonás nincs az álmaimban és gyerekkorom óta ez van. Sok ismerősöm meg kb 1-2 álmára emlékszik egyész életéből. Szóval sajnos nincs igazad.
2020. júl. 21. 09:11
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem meg abból van elegem ha megpróbálja egy vadidegen rám erőltetni a veleményét/akaratát. Ennyit erről.
2020. júl. 21. 09:12
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát ha az első kommentemmel nem a kérdésedre válaszoltam, akkor fogalmam sincs, hogy milyen válaszokat vársz... Ja, mégis: te különleges hópihe vagy, ezért álmodsz többet és élénkebben, mint mások. Gratulálok, jár a keksz.


Eddig én vagyok az egyetlen, aki megpróbált segíteni neked. Az lett volna a minimum, hogy megírod, köszönöm a választ, de... és utána a többit. Egész máshogy festett volna a dolog.


De majd hátha jön valaki, aki válaszol a kérdésedre, aki kitalálja, hogy mit is akarsz hallani.

2020. júl. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Te valami frusztrált tini vagy akinek hosszú a nyáriszünet? Jézusom.

Valami szakirodalommal támaszd már alá az 1 válaszod. Mert az, hogy egy tizenévesnek mi a személyes gyerekes véleménye pont nem érdekel. Köszöngessen neked a hóhér. Feltettem egy kérdést azért válaszoltál mert érdekelt. Ez egy oda vissza dolog. Bocs ha nem küldök érdemrendet a semmiért. Nem segítséget kértem. Ha nem jön válasz sem dől össze a világ max elsétálok a könyvtárba és keresek valamit a témában ha lesz időm. Ennyi. Inkább csinálj valami hasznosabbat süt a nal kint!

2020. júl. 21. 12:14
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyébként igen én egy "különleges hópihe" vagyok. Ebben nem kértem senkitől megerősítést eddig is tudtam :D És semmi köze az álmaimhoz. Kekszet meg a majmok esznek meg ezek szerint te. :D
2020. júl. 21. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!