Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az miért van, hogy nekem...

Az miért van, hogy nekem nagyon élénk álmaim vannak szinte minden este, a többségükre még másnap is emlékszem mások pedig sosem tudják visszaidézni az álmaikat? Azt mondják ők nem szoktak álmodni pedig elvileg minden ember szokott.

Figyelt kérdés
2020. júl. 20. 09:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

23 éves vagyok, teljes munkaidőben dolgozok, emellett egyetemre járok levelezőn. A szabadidőmben nyelveket tanulok, segítek a szüleimnek, vigyázok az idősebb testvéreim gyerekeire és gondozom a mentett állataimat. De nyilván egy frusztrált tini vagyok aki semmi hasznosat nem csinál. :)


De vegyük át, hogy mit írtam az első kommentemben.


Első bekezdés, anyukám és én. Anyukámat nem érdeklik az álmok, nem szokott álmodni és nem is akar. Régen én sem álmodtam, de amióta elkezdtem jobban foglalkozni a témával, egyre több álomra emlékszek, mert így akarom.


Második bekezdés, leírom, hogy SZERINTEM mi is befolyásolhatjuk, hogy mennyire emlékszünk az álmainkból. Ezt személyes tapasztalat miatt írtam. A környezetemben akit nem érdekelnek az álmok, nem foglalkozik velük, az alig álmodik, akit valamiért érdekel a téma, az meg átlagosan több mindenre emlékszik.


Harmadik bekezdés. Ezen igazán nem értem, mit kéne magyarázni. Ha szerinted ezek a dolgok nem befolyásolják az álmaidat, akkor no comment.


Rendben, támasszuk alá a dolgokat, ha már egy egyszerű google keresésre se vagy képes.


Az első két bekezdésemhez:


[link]


Görgess lejjebb, ott olvashatod ezt:


"Remind yourself to remember. If you make a decision to remember your dreams, you’re more likely to remember them in the morning. Before you go to sleep, remind yourself that you want to remember your dream.


Dream playback. If you think about the dream right after waking, it may be easier to remember it later."


Tehát rajtad is múlik, hogy mennyire emlékszel.


A harmadik bekezdéshez:


[link]


Innen is kiemelnék pár dolgot (azért olvasd végig az egészet, érdemes):


Lambert tells Healthline that if someone consistently doesn’t get enough sleep, the amount of REM sleep they experience will drop, making it harder for them to remember their dreams the following day.


Even personality traits can be an indicator of whether someone will be able to remember their dreams.


Lambert continues: “Researchers also looked at the most common personality traits that are presented in people who can recall their dreams. Overall, such people are prone to daydreaming, creative thinking, and introspection. At the same time, those who are more practical and focused on what is outside themselves tend to have difficulty remembering their dreams.”


This may mean that some people are naturally more likely to recall their dreams than others, despite their quality of sleep.


Other factors, like stress or experiencing a trauma, can also cause people to have vivid dreams or nightmares that they’re more likely to recall the next day. For example, a person who’s coping with grief after losing a loved one may dream about the death in elaborate detail. Remembering the dream the next day may affect mood and cause even more stress or anxiety.



"While there may be some biological differences that result in some remembering dreams more than others, there are also some medical causes that should be considered. Alarm clocks, and irregular sleep schedules can result in abrupt waking during dream or REM sleep, and thus result in recall of dreams. Sleep apnea, alcohol, or anything that disturbs sleep can also cause dream recall,” Dimitriu says.


Ha ennyi nem elég, akkor keress rá te magad. Megnyitod a böngészőt, és beírod, hogy "why do some people dream a lot". Jó keresgélést.

2020. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!