Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Idegi alapú vagy keringési...

Idegi alapú vagy keringési zavar lehet?

Figyelt kérdés

Tegnap délután jelentkezett ez a probléma. A jobb kezemen a kisujjam és kicsit gyengébben a gyűrűs ujjam zsibbad, pontosan olyan érzés mint amikor valami jéghideget fog vele az ember huzamosabb ideig ugyanúgy zsibbad, viszont semmi ilyesmit nem csináltam és nem is fázik a kezem csupán zsibbad. Igaz hogy napközben megerőltettem (olyat csináltam amihez sokat kell hajlítani az ujjakat), de reggelre alvás után sem lett jobb. Ma délelőtt kicsikét gyengének éreztem magam.

Valakinek ötlete hogy mi lehet mi a megoldás rá? Volt már ilyenje valakinek?



2020. júl. 22. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ujjak zsibbadása lehet nyaki gerincsérvtől. Hogy ma gyenge vagy az lehet az időjárástól.
2020. júl. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja akkor lehet hogy a nyakam erőltettem meg? Pedig nem fáj. És az is lehet hogy csak két újjra hat ki?
2020. júl. 22. 15:28
 3/9 anonim ***** válasza:
milyen megeröltetést csináltál vele?
2020. júl. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sokat ültem számítógép előtt, és az egeret illetve billentyűt főleg jobbkézzel kezeltem.
2020. júl. 22. 15:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Ötletem sincs.

Kipróbálnám egy napig hanyagolni a megeröltetést és utána tovább keresni ,ha nem múlik.

2020. júl. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én esetleg még arra gondoltam, hogy talán a csuklómnák csípődhetett be valami ideg hogy azt is erőltettem, de a karom egyáltalán nem fáj meg semmi.
2020. júl. 22. 17:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Nervus ulnaris nevű idegeddel lehet valami, az adja a kisujj és félig a gyűrűsujj érző beidegzését. Lehet sok karhajlítástól vagy bármi. Pihentesd,ha nagyon nem múlik, menj orvoshoz. Bizonyos helyeken akár idegeket is tudnak ultrahangozni, ha indokolt.
2020. júl. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 köszi, azt észre vettem hogyha a jobb oldalon könyökölök néha ha rosszul akkor bezsibbad az egész.
2020. júl. 25. 18:46
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem már sok hasonló volt aztán szépen elmúltak. Rossz tartás, rossz ismétlődő mozdulatsor kiválthat ilyet.
2020. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!