Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fiatalon vérnyomás problémák...

Fiatalon vérnyomás problémák ,volta már tapasztalata a témában ?többi lent

Figyelt kérdés
Próbálok rövid lenni.21eves fiatal srác vagyok .200cm magas 100kilo sportos testalkatú .Rendszeresen futok és erositek.Nem dohányzom ,nem cigizem,alkalmanként fogyasztok alkoholt ,akkor is csak sört.Az egész most áprilisban történt karantén alatt ,eggyik napról a másikra kiugrott a vérnyomásom.Harom napig szenvedtem vele .Hol 135,de volt hogy 145-155ket is mertem.utanna két hétre tökre okés voltam 115-125 két mertem .Majd megint kiugrott a vérnyomásom három napig .Most már több mint két hónapja tökre okés vagyok,vérnyomásom is jó ,nagyon ritkán megy fel 138ra max .A biztonság kedvéért elmentem orvoshoz is ,aki csinált szív ultrahangot ,nyugalmi Ekg-t,és 48oras ekg-t.A doktornő szerint a vérnyomás kiugrasaim a pánikbetegségem miatt lehet.De mindig is szorongó panikbeteg voltam .De sosem okozott vernyomas kiugrasokat .Mostanában viszont már jobban vagyok.De még mindig vannak olyan időszakok amikor felmegy a vérnyomásom 145re ,majd 15perc mulva beáll 125.De az a vicc ha már 138korul van a vérnyomásom,akkor már érzem hogy valami nem okés .Nem tudom hogy esetleg van e valakinek hasonló tapasztalata vagy élménye .Valóban pánik beteg vagyok?És ha az is vagyok,ez nem allapot .Fogalmam sincs mit tehetnék .Gyógyszert szedjek ?Hozzátenném meg így a végére hogy, apam, mamám,és apám testvére is vérnyomás beteg .De apamnak csak 35eves kora felé jött ki.

2020. júl. 23. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:

A 145-155-ös vérnyomást nem érzed meg. Ez valószínűleg csak egy tünete valami másnak, nem pedig a kiváltó ok. Ha szervileg rendben vagy, márpedig kivizsgáltak, akkor ideje pszichésen is rendbetenned magad.

Ha a saját magad bevallása alapján is szorongó típus vagy, és a doktornő szerint is ez a probléma, akkor mi kell még, hogy elhidd?

Pszichiátriai gondozót keress a környékeden. Ez csak nevében ijesztő, valójában négyszemközt beszélgetsz egy orvossal. Beutaló sem kell. Ha nem tetszik, akkor vannak pszichológusok is, de ők nem orvosok, cserébe sok pénzt elkérnek.

Pszichoterápia, kiváltó ok megtalálása, életmódváltás szokott lenni a megoldás. Gyógyszert csak akkor írnak fel (jobb esetben), ha az állapotod akadályoz a normális életben. Nyugodtan mondhatod az orvosnak te is, hogy nem szeretnél gyógyszert.

2020. júl. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha karantén alatt kezdődött elképzelhető, hogy picit kevesebbet mozogtál, a megszokottnál, A mozgás nagyon tudja befolyásolni, mondjuk ha nekem 150/ 100 Kimegyek lenyírom a füvet, és már 125/ 88 lesz. 155 öt tényleg nem érzed meg, 170-180 / 110 et kezded érezni homályos látás szédülés stb. A te tüneteid nem a vérnyomás miatt vannak, ha rosszul érzed magad. Hanem a pánikbetegségtől, nekem is van Attól lehet halálfélelem szapora szív verés hideg izzadás szédülés hányinger hányás.De a vérnyomásod nem fog felmenni tőle, nincs testi elváltozás, csak nagyon rosszul érzed magad. A vérnyomásod nem vészes, ha sokat mozogsz nem lesz gond vele.
2020. júl. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!