Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az normális ha nem tudok egy...

Az normális ha nem tudok egy éjszakát végig aludni? Sokszor felébredek.

Figyelt kérdés

Már nem emlékszem mikor volt olyan, hogy lefeküdtem, elaludtam és csak reggel ébredtem fel. Az elalvással is vannak problémáim, de arra most kértem átmenetileg frontint mert már nagyon untam, de ezzel is felébredek éjszaka többször is rövidebb időkre.

Az ADHD-m miatt lehet ez? Nem szorongok egyébként meg semmi.

Sajnos mindig is éjszakai bagoly voltam, és van egy olyan érzésem, hogy a testem számára nem természetes egyszerűen hogy este 10 és reggel 8 között aludjak ... Más napszakokban nagyon jól alszom. Mit lehet ezzel kezdeni?



ápr. 29. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Onmagaban a hajnali negy koruli felebredes minden emberbe bele van kodolva. Eredetileg az ember mikor meg osember volt, nem egy reszletben aludt.

Alapjaraton mindenki felebred, de aki jo alvo, azonnal visszaalszik.

Esetleg nem aggodsz mar rogton, mikor felebredtel, hogy basszus, most nem tudok aludni? Mert ordogi kor tud kialakulni, ha azert alszunk rosszul, mert felunk, hogy par rossz alkalom utan rossz alvok lettunk.

ápr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-es, hogyne :D


Kérdező, a barátom is éjjeli bagoly, ő pl 2-3-nál előbb nem tud elaludni, de hajnali 5-ig is simán fenn van.

Bejön éjfél körül, de csak forgolódik órákon át, mert ilyen a bioritmusa (cserébe hullafáradtan kel).


Én meg fél tizenkettő körül elalszom, mert álmos vagyok és fél 7-7 körül teljesen kipihenten ébredek.


Tény, nem mindenkinek fekszik a modern világ-béli időbeosztás, hogy korán reggel fel kell kelni és melózni indulni.

A barátom pl éjszakás munkarendben működne a legjobban, ha tehetné, csak a szakmájában sajnos nem megoldható az éjszakázás. Én ellenben megőrülnék, ha éjjel fenn kéne maradnom.

ápr. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Senior Séf ***** válasza:
Felborult cirkadián ritmus. Tedd rendbe, mert itt nem fog megállni a történet.
máj. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy szenzoros érzékenységgel is rendelkezel?


Én mindent megérzek és hallok.

Olyan földrengéseket is, amiket embertársaim nem, de neten meg utána nézve mindig stimmeltek az időpontok a földrengésekkel.


Meg zajvédővel alszok.


De pl hülegyerek futkosását érzem a testemben. Pedig felettünk lakik 2 emelettel. Meg hasonlók.


4sávos út mellett nem a legideálisabb számomra az élet, tervezek elköltözni.

tegnapelőtt 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kicsit sajnos de. Füldugó nélkül nem tudok aludni, főleg mert a párom horkol de nem gondolom hogy ez a főok.

Sok sikert a költözéshez!

tegnap 11:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!