Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Daedalonnal/hányáscsillapítóva...

Daedalonnal/hányáscsillapítóval szabad vezetni?

Figyelt kérdés
Hányáscsillapítót muszáj szerpentinre,hogy ne dobjam ki a taccsot viszont a hányáscsillapítótól álmosabb leszek
2020. júl. 25. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Olvasd el a gyógyszer használati út mutatóját.
2020. júl. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Külön a hányáscsillapító utáni vezetés tilalmat nem emeli ki sehol, de ha BÁRMILYEN gyógyszer után álmosságot érzünk nem szabad vezetni.
2020. júl. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tényleg Daedalon

Kértem a patikában vénynélküli hányáscsillapítót és ezt adták

2020. júl. 25. 21:17
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Attol hogy veny nelkul kaphato nem jelenzi azt hogy nincs mellekhatasa vagy lehet mellette vezetni.


Lenyeg itt a betegtajekoztatobol kiollozva:

"A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

A gyógyszer szedése álmosságot, bágyadtságot, szédülést, a reakcióidő megnövekedését okozhatja, ezért ezen tünetek jelentkezésekor gépjárművet vezetni vagy baleseti veszéllyel járó munkát végezni tilos."

A tovabbi leiras szerint almossagot bagyadtsagot gyakran okoz 10-bol 1 embernel.

Ha meg sose szedtel ilyet akkor ne most kezd el es vezess utana, mert en pl 1 szem.bevetele utan 25 perccel jaras kozben el tudok aludni. Es egesz nap olyan komas vagyok mintha berugtam volna. Ezert nem is szojtam csak repules vagy szerpentines ut eseten is 1 tablettanak csak a negyedet vagy harmadat bevenni. De sose mernek soforkent deadalon utan vezetni.


Ha te vezetsz akkor is rosszul vagy? En csak utaskent vagyok hányós.

Patikaban van homeopatias golyocska is azt nyugodtan beveheted es meg hasznal is. Vagy vegyel gyombert (zoldsegesnel vagy abc-k zoldseges/gyumolcsos reszenel keresd) es abbol reszelj vagy szelj egy kis darabot es azt ragcsaldjo hanyinger ellen. Vagy ha nagyon csiposnek talalod akkor keszits teat/limonadet (abba reszelj rendesen es sok citrommal cukorral kortyolgasd nem kell sok nem vedelni kell). Varandosoknak is ajanljak emelygesre. Es ettol.biztos nem leszel almos.

Szoval deadalonnal elobb is.erkedj hogy tegedmennsire almosit es csak utana merj vezetni vele. De ha holnap reggel bevenned es ulnel be a volan moge akkor neee! (Vagy kezdj 1/4 tablettaval).

2020. júl. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha magad megmondod, hogy álmosít, akkor egyéttelműen nem lenne jó ötlet vezetni...
2020. szept. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!