Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ki derült hogy D-vitamin...

Ki derült hogy D-vitamin hianyom van. Mennyit szedjek hogy vissza állítsam a normális tartományba?

Figyelt kérdés

A vérvételen ahol azt írja hogy 30-100 ig a normális, nálam 14 volt a D-vitamin szint. Rosszul érzem magam, fáradt vagyok, szédelgek, ezek miatt is csináltattam a vérvételt. De az orvosom csak leggyintett hogy nem vészes és hagyjuk. De én szeretném vissza hozni a normálisba a szintet. Mennyit ajánlotok naponta hogy szedjek?

(A vérkép meg a vas, kálium, nátrium stb minden normális)



2020. júl. 26. 01:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Pont nyáron, hogy az Istenbe lehet valakinek D vitamin hiánya?

Mennyi időt töltessz a szabadban? Szerintem nem túl sokat, érdemes lenne néha kifekükdni napozni vagy sétálni a napsütésben

De ha nem megy akkor:

[link]

2020. júl. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát mivel Németország egy olyan részén lakom ahol egész nyáron esik az eső így hiába fekszem ki, max el bírok ázni.

A kiegészítő tanacsot köszönöm:)

2020. júl. 26. 01:49
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja így már érthető a dolog, de bármelyik patikában lehet kapni D vitamint recept nélkül, vegyél 3000 egységeset vagy olyat amire rá van írva, hogy Forte
2020. júl. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sima D3-vitamin jó vagy jobb ahol K2-vitamin meg omega-3 olajjal van egyben?
2020. júl. 26. 02:05
 5/12 anonim ***** válasza:
jelenleg szedd a 3000NE -t K2 és Calciummal. Aztán a feltúrdóztad kissé magad elég a 2000NE.
2020. júl. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én sem jutok D vitaminhoz természetesen, napozással, sajnos nem kivitelezhető számomra sem.

Pedig milyen szuper lenne tengerparton nyaralni.

No de kérdésedre válaszolva, simán vásárolj patikában D vitamin tartalmú készítményt.

Én személy szerint 3000NE D vitamint szedek. Béres pl egy megbízható márka szerintem.


Mivel egy zsírban oldódó vitaminról van szó, étkezés után bevéve a leghatékonyabb. Nagyon szuper az Omega3+K vitamin kombó is mellé, vedd meg bátran. :)

2020. júl. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2020. júl. 26. 10:22
 8/12 anonim ***** válasza:

Mindegy milyen D vitamint szedsz csak szedjél valamilyet ha hiányod van belőle

3000NE jelzésű vagy Forte kivitelű D vitamin kúra ajánlott

2020. júl. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem mondta az orvos, hogy mennyit kell szedned? Ha nem, akkor kérdezd meg.
2020. júl. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem mondta, sőt azt mondta hogy lényegtelen az hogy kevesebb van. Nem akart vele foglalkozni. Hiába kérdeztem.
2020. júl. 26. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!