Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fiatal felnőttek, ti dolgoztok...

Fiatal felnőttek, ti dolgoztok betegen is?

Figyelt kérdés
Főleg olyanok véleménye érdekelne, akik nemrég dolgoznak, és persze mostmár, nem úgy mint a suliban persze, menni kell betegen is. Ti amikor először lettetek benn betegek, gondolkodtatok rajta, hogy kiírassátok magatokat vagy mentetek betegen is dolgozni?

2020. aug. 5. 13:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
73%
Pedig most jobb lenne ha nem lepleznetek a betegsegeket meg a maratoni sztahanovok akik 39 fokos lazzal kohogessel prusszogessel bejarkalnak. S ezt nem csak a virus helyzetre ertem bar most fokozottabban ervenyes h maradj inkabb otthon ugyanis mas miatt semmi kedvem lerohadni. Idaig mindig ez volt h a melohelyen szedtem ossze a meghuleseimet magamtol sose. Mert a kedves kollega csupa taknyosan fáradt be. Felelotlenseg ez maskor is ha nincs most ez a helyzet akkor is. Egy szimpla influenza is kutyáúl ki tud bizonyos szemelyeket fektetni. Vki labon kihordja vki meg esetleg hetekig fetreng vagy szovodmenyt kap. Figyeljunk jobban egymasra a jovoben.
2020. aug. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
33%
Fiatal felnőttként voltam olyan hülye, hogy bementem még életveszélyes állapotban is. Aztán elvitt a mentő munka után a rendelőből. Azóta ennek vége. Max kisebb gyomorprobléma ami nem fertőző amivel bemegyek de egyébként nem. Nem éri meg. Nem utálom a munkahelyem szóval nekem nem ilyen okai vannak. De idővel megszerettem magam annyira, hogy úgy gondolom én vagyok az első az egészségemnél nincs fontosabb utána jöhet minden más. Egy munkahely sem ér annyit hogy beteg menjek és még nagyobb bajom legyen esetleg vagy tovább legyek beteg. Ha valaki beteg maradjon otthon és gyógyuljon meg. Megfertőzni sem nyerő másokat.
2020. aug. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
És nálatok utolsó két válaszoló, náthával bemennétek?
2020. aug. 17. 12:36
 14/24 anonim ***** válasza:
47%
Azért a nátha elég tág fogalom. Picit fáj a fejem, tüsszentettem kettől hőemelkedésem nincs és betegnek sem érzem magam így igen. Ilyen gyakran van aztán másnapra el is múlik némi teától meg megleg levestől. De ha már betegnek érzem magam meg lázas vagyok vagy gyógyszert kell bevennem faj a torkom stb. nem. Most a járvány miatt különösen nem.
2020. aug. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Nyilván igen persze, az emberek java része megfázik egy két napra ősszel. Max torokkaparás és óránként egy kétszer fújja az orrát.
2020. aug. 17. 13:15
 16/24 anonim ***** válasza:
65%
A 30 év alatt soha nem voltam táppénzen.
2020. aug. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Náthával sem ha épp úgy van tudom gaz a tappenz de míg én orrfolyassal enyhe levertseggel megúszom addig a kollégam lehet ágynak dől mert mindenkire máskent hat egy natha influenza stb. Immunrendszer es egyeni edzettseg fuggo. Most igaz fokozottan igaz h vigyazzunk egymasra de eddig is így kellett volna lennie. Fertőző betegseggel alap kellene h legyen h nem megyunk kozossegbe. Sok az onzo ember meg a vezetok is. Van a sztahanov dolgozo aki 40 fokkal is bemegy es huznak egy szintet s elvaras lesz a tobbitol is. Csak h ez nem így működik. Egy asztmas allergias esetleg kronikus beteg kollegat egy natha is megviselhet mellesleg annak is lehetnek szövődményei. Engem kerdezel nem mennék be.
2020. aug. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
84%
Lázas betegen nem megyek be. Egyrészt lassabban gyógyulnék meg, másrészt megfertőzhetnék másokat. Ha csak kicsit meg vagyok fázva, akkor bemegyek, de akkor se “bandázok.” Ha nem fertőző bajom van, akkor a súlyossága dönti el, hogy bemegyek-e.
2020. aug. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

"persze, menni kell betegen is"

Lószart kell menni betegen is!

2020. aug. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Hát ma annyira görcsölt a hasam, hogy alig bírtam felállni. Lázat mértem nem volt semmi. Bejöttem. Úgy néz ki elmúlt. Nekem pl a stressztől gyakran van ilyen. Nehéz megkülönböztetni, hogy pszichés vagy beteg vagyok valóban. Ha minden alkalommal otthon maradnék minden szabadságom rámenne a haziorvos meg már hülyét kap tőlem így is mert azért időnként van az a pont, hogy nem tudok elindulni. :( De abban egyetértek, hogy fertőző betegséggel ne menjen senki dolgozni. De sajnos azért nem ilyen egyszerű van akinek nincs helyettese. Vagy nagy a munkáltatói nyomás. Pl nekem volt komoly műtétem. Utána alig éltem és folyton kérdezgették mikor megyek már, a háziorvos is ugyan ezt fújta pedig hozzá is alig bírtam elmenni olyan fájdalmaim voltak és az első hónapokbam pokoli szenvedéssel jártam be meg fájdalommal. Ha a kollégák nem segítenek mindenben ki sem bírtam volna.
2020. aug. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!