Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem tudok aludni. Valami ötlet?

Nem tudok aludni. Valami ötlet?

Figyelt kérdés

Pár hete elég stresszes az életem, általában hajnal 1 körül alszom el és 8 körül kelek. De 2 napja nem aludtam, az első éjszaka 0 órát, most pedig vettem be altatót amivel elaludtam de összesen 2 órát. Hajnal 2kor már fent vagyok és nem tudok visszaaludni. Esetleg valakinek valami tipp? Kezdek kikészülni így hogy nem tudom magam kipihenni és csak pörög az agyam.

Altatóval sem megy, és az ilyen gyógyszereker hanyagolnám, a homeopátiás meg nem ér semmit.



2020. aug. 14. 03:32
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Citromfű tea. Természetesebb mint néhány gyógyszer, finom és nyugtató hatású.
2020. aug. 14. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
Én még megfejelném egy langyos fürdővel is, abba is mehet citromfű, levendula stb esetleg fürdősó. Szellőztess sokat és kerüld estefelé a fehér és kék háttér fényeket, hangulatvilágításnak sárgát,narancsot használj v semmit. A vacsi is lehetőleg könnyű legyen és ne egyél 19-óra után semmit. Én is nyűglődtem a napokban de csak a magas páratartalom miatt, de már úgy ahogy orvosoltam.:D
2020. aug. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne akarj aludni mert rágörcsölsz és nem fog menni. Mi az amit nagyon utálsz csinálni? Döntsd el, hogy nem fogsz aludni hanem azt fogod csinálni egész este amit annyira utálsz. Pl protörlés?

Ez nem az én tippem hanem Feldmár Andrásé. :)

Az én tippem, hogy felejtsd el hogy aludni akarsz. Feküdj kenyelmesen az ágyra ahogy aludni szoktál és a labujjadtól kezdve lazítsd el azép lassan az izmaidat. Mindenhol. Az arcizamiadt a legvégén. Közben vagy ha egyszerre nem megy akkor utána számolj visszafelé 100tól. Nekem be szokott jönni. A citromfű tea nagyon finom de csak éhes leszek tőle meg pjsilnem kell. Úgy meg nem lehet aludni. Próbáld ki és meséld el mi volt :)

2020. aug. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Autogen tréning meg agykontroll. De vannak remek relaxációs zenék a neten. Keress olyat ami legalábn 1 órás abba biztos belealszol. Kb olyan elven működik mint a fent leírt számolós izomlazító módszer. Ami még fontos ne eddnteli magad lefekvés előtt
2020. aug. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
47%
Tényleg ezt elfelejtettem éjjelre valóban nem a legjobb a citromfű. Elég intenzív vízhajtó. Köszi a kiegészítést.
2020. aug. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Majd pár nap múlva fogsz.
2020. aug. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Magne b6 álom + melatonin kombó. Illetve menj el reflux szűrésre, én jó ideig azt hittem ideges vagyok
2020. aug. 15. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Melatonint javasolnám. Ebben az esetben vehetsz kettő szemét is, szerintem.

Nekem bő egy hónapja volt egy a tiédhez hasonló, súlyosabb alvászavarom. Nem fogod elhinni hogy mi segített, a cseresznye.

Amikor először ettem nem is tudtam,hogy erre is jó,de engem elálmosított. Kb.2 hétig minden este 25 dekát ettem meg este belőle,és egy hét után annyira álmos lettem tőle,hogy el tudtam aludni. Utánanéztem, a cseresznyében elég sok melatonin van. Azóta helyreállt az alvásom. :)

Ebből kiindulva ajánlom a melatonin tablettát. Te se érzel álmosságot és fáradtságot egyébként?

2020. aug. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8# vagyok. Az előbb elírta, azt akartam írni, hogy akár kettő szemet is bevehetsz a melatoninból (3mg egy szem melatonin). Nálam biztos nem használt volna egy szem, lehet nálad se. Lefekvés előtt egy órával már érdemes bevenni. Lehet első este nem használ, de légy kitartó és szedd minden este. Kávét lehetőleg már ne igyál 4 óra után, az is ébren tarthat.
2020. aug. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!