Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » IgG tesztek mennyire relevánsa...

IgG tesztek mennyire relevánsak? Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mivel a vírushelyzet miatt még csak mostanában fog nálunk gasztró rendelés lenni és régebb óta voltak/vannak panaszaim, már 1 hónapja, hogy elmentem inkább magán úton ilyen intolerancia tesztre (voltam előtte háziorvosnál, ő javasolta, hogy nézzünk érzékenységet). Kijött nekem 3 összetevőre is pozitív eredmény (fokozatok vannak, ebből egyik rendesen pozitív, a másik kettő enyhén)

Na de ugye nekem a pozitív érték az a tejre jött ki (ami elvileg tejfehérje intolerancia) de nekem valaki azt is mondta, hogy ez full nem releváns, mert ez szinte mindenkinek kijön és nem jelent semmit, mert eleve nehezen emésztjük meg a tejet.


Elkezdtem diétázni, kb 2 héten át már jobban voltam, de most pár napja megint megy a hasam az a baj én erre nagyon rá tudok parázni, mert mindig félek - a vizsgálatig is féltem - hogy valami komolyabb és most nem tudom mi tévő legyek, az is lehet hogy az idegtől megy, mert félek hogy nem biztos a diagnózis. Elviszem házidokimhoz a leletet azért hogy ő is lássa, de nektek mi erről a véleményetek? Bejött nektek, vagy humbuk volt?



2020. aug. 14. 12:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Hm.. Ez most csupán egy vélemény a sok közül, de az enyém az, hogy az IgG nem hülyeség, csak mert egy magánlabor végzi el. Az IgG egy immunreakció bizonyos összetevőkre és szerintem a rendes pozitivitás nem véletlen dolog.

DE az más kérdés, hogy a stressz, állandó szorongás/félelem milyen hatással van az emésztésre. Azt is mondják, hogy az emésztésünk a második idegrendszerünk nagyon szoros az összefüggés. A vicces kifejezés. hogy "majd' besz@rtam" "majd' összefostam magam" és társai sem véletlenek, az ember stresszhelyzetben hát fosik.. De minimum, hogy felgyorsul a bélmozgása és mondjuk lágyabb széklete lesz - lásd IBS. Szóval amíg esz téged az ideg, nem fogadod el az állapotod, meg a nagyobb rosszat keresgeted magadban, addig nem lesz jobb! Érzed is magadon, hogy feszült vagy? Ezen kattogsz 0-24? Mert akkor nem kell meglepődni. Naponként is van, hogy váltakozik ez neked? Nyugodt környezetben, ha nem gondolsz rá napokig, jobban vagy? Ezeket mérlegeld magadban. Nézd, ha az nyugtat meg, hogy elmész és egy orvos mondja ki neked hogy nincs más bajod, akkor viszont menj el vele, mert nem fogsz megnyugodni addig, de addig feleslegesen ne paráztasd magad!

2020. aug. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!