Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan legyek holnapra éber,...

KmsRys kérdése:

Hogyan legyek holnapra éber, kipihent, és fejfájás mentesen?

Figyelt kérdés

Idén októberben leszek 17 éves (fiú vagyok), holnaptól már mennem kell a suliba vizsgázni, mert nem akarom elveszíteni a 9. osztályt, ha már nagy nehezen végigvittem. A probléma az, hogy hetek óta borzalmas a közérzetem, fáradt vagyok, fáj a fejem, szédülök, legszívesebben aludnék a végtelenségig.


Minden nap abban reménykedem, hogy az alvás majd segít, de nem. Emiatt az információ se nem megy be az agyamba, se nem jön ki onnan, azaz el vagyok butulva a rossz közérzet miatt, és ma felkészültem a holnapi napra, nagyon nehéz volt átnézni a tanulni valót, és semmi sem maradt a fejemben kb, és most is arra gondolok, hogy úgy aludnék. Persze aludni azt nem tudok, legalábbis nagyon sokáig tart elaludni, viszont ha az sikerült, akkor fél napot (kb 12 órát) simán át tudok aludni, persze a fejfájás meg egyéb ilyenek nem szűnnek meg, nem is csökkennek. Ebben az állapotban nem fogok tudni, vagy csak szörnyű kínok között tudok majd átesni a vizsgán.


De annyira rosszul vagyok, hogy amit gépelek, azt is alig látom, mert összefolyik előttem a monitor képe. A nyári szünetben ez nem jelentett óriási gondot azt leszámítva, hogy nem élveztem a napjaimat, mert hulla fáradt voltam végig, de most nagy szükségem lenne arra, hogy éber, kipihent, stb legyek, mert csak akkor fog jól az agyam a tanuláshoz/vizsgához.


Kávé, kóla ilyesmik nem hatnak, simán elaludtam a múltkor fél óra múlva, 2 pohár kóla megivása után. Energiaitalt meg nem ihatok, anyám nem engedné, de amúgy sem akarok, mert nagyon káros a szervezetre. Van esetleg valami módszer, ami biztos felpörget, jó közérzetet ad, és jól fogna tőle az agyam, de nem is káros túlságosan? Esetleg valami olyan kaja, tea vagy akármi?



2020. aug. 16. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Mennyi vizet iszol? Rendesen táplálkozol? Vitaminhiány? Friss levegő?
2020. aug. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!